Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

5610 views

Adwokat rozwód z orzekaniem o winie Wrocław

08-02-2018, 08:34 PM
Cvp: Adwokat rozwód z orzekaniem o winie Wrocław
A druga strona weźmie też dobrego adwokata i powiedzą tak: Zdradzilas bo myślałaś że się nie wyda .... Mąż się dowiedział więc chce rozwodu A Ty żeby nie wyjść na te zła żonę to chcesz za porozumieniem stron .... Jak ciężko jest się przyznać do zdrady i błędu. Pytanie kto ma lepsze dowody - mąż chyba ma dobre skoro tak się przyznajesz bez bicia. Kwestia kto będzie miał lepszego adwokata który w sądzie odpowiednio poprowadzi sprawę też jest istotna ale dowody mają jeszcze większe znaczenie.
08-02-2018, 08:50 PM
RE: Adwokat rozwód z orzekaniem o winie Wrocław
No właśnie slędzę ten wątek bo też zostałam zdradzona i mąż podobnie chce się wymigać, twierdzi że nie zdradzał i możemy się rozstać ale za porozumieniem stron. Poza tym jest jeszcze wiele innych kwestii jak np jego alkoholizm i zaniedbywanie rodziny? Pytanie jakie dowody musze mieć aby sąd orzekł rozwód z jego winy? Na zdradę - mam świadków jedynie.
08-02-2018, 09:05 PM
Moim zdaniem w przypadku zdrady najlepszym dowodem jest jednak raport detektywa więc jeśli małzonek zdradza a my o tym wiemy to nie ma sensu go od razu o tym informować ale wstrzymać się wynająć detektywa i sprawa jest już prostsza do udowodnienia.

Odnośnie dowodów to masz wpis chociażby tutaj: http://www.rozwod24.info/rozwod-z-orzeka...-malzonka/
08-03-2018, 01:00 AM
Jeśli nie zgodzisz się na jego warunki to rozwód i tak się odbedzie. Czy on tego chce czy nie.
Jeśli Ty będziesz chciała bez winy a on z winą to będzie ż winą ale to sąd zadecyduje czy wina jest tylko twoja czy jego również.
Co do podziału majątku to nie zależnie czy Ty sama będziesz winna czy on również, wszystko dzieli się na pół.
Podsumowując...
Moje zdanie jest takie że jeśli zdradziłas to bierz to na klatę i tyle. Przyznanie się do błędów pomoże i tobie. Finansowo także zyskasz bo adwokat za sprawę bez orzekania o winie weźmie mniej niż z orzekaniem o winie
08-03-2018, 07:23 AM
Jeśli złożony został pozew, to rozwód i tak się odbędzie. A to jaki będzie finał w sumie może być tylko zgadywane przez nas. Jeśli uważasz, że oboje jesteście winni, to trwaj przy tym - wez adwokata najlepiej bardzo dobrego, zbieraj dowody. A to, że on Cię straszy - no cóż. Jakoś sobie musi radzić. Nie przejmowałabym się tym zbytnio. Teraz może się wydawać, że się dogadacie, a na rozprawie coś mu odbije i tyle z tego będzie. Jeśli uważasz, że masz rację, to walcz o to.
08-03-2018, 09:17 PM
No dobrze a taka kwestia techniczna. Jak powiedzmy zdradzony mąż mówi, że chce rozwodu z orzekaniem o winie a druga strona by chciała rozwód bez orzekania jak w przypadku autorki wątku. To jeśli osoba która chce rozwód bez orzekania o winie pierwsza złoży pozew to jest to jakiś plus? I złozy oczywiście pozew bez orzekania o winie?
08-03-2018, 11:20 PM
Nie ma żadnego znaczenia kto złoży pozew pierwszy. Uwazam ze w wiekszosci przypadkow wina za rozpad zwiazku jest wspolna. jednak prawnie to wyglada inaczej Wink jesli autorka chce ugodowego rozwodu - mozna napisac pozew bez orzekania o winie. trzeba uzadadnic swoj wniosek. do tego dojdzie mozliwosc odpowiedzi z drugiej strony - i tu maz moze wniesc wniosek o orzeczeniu Pani winy i go uzasadnic. wtedy sedzia na sprawie na bank spyta o dowody, wykazane przez meza. wiec tak czy siak trudno bedzie nie prac brudow.
08-04-2018, 08:46 AM
Ciekawe jest to, że zwykle osoba zdradzająca uważa, ze rozwód powinien być bez orzekania o winie :] Mąż mnie zdradził i rozwód był z jego winy! On chciał winy z obu stron bo rzekomo o niego nie dbałam. Nie miał dowodów,ja miałam i wyszło na moje. Uważam, że zdrada to gwałt emocjonalny drugiego człowieka. Jeśli Ci było źle trzeba było odejść, a nie zdradzać.
08-04-2018, 08:53 AM
Nie idź na jego warunki. Osoby które nie przechodziły przez związek z przemocą psychiczną, ekonomiczną nie są w stanie zrozumieć do czego to pcha człowieka. Jeśli wiesz że obydwoje zawiniliście to walcz o współwinę. Ja zdradziłam ale rozwiodłam się na swoich warunkach. I nie czuję się winna bo byłam zaniedbywana i gnębiona w każdej sferze życia. Ale walczyłam...paradoksalnie zdrada pozwoliła mi zmobilizować się by jak najszybciej odejść. Ja też nie poszłam na warunki eks męża który nie dość, że myślał ze złapał łatwe źródło utrzymania i to jeszcze liczył że alimenty ode mnie dostanie... Nie ugięłam się. Bardziej on bał się "prania brudów" w sądzie niż ja. Nie daj się zastraszyć. Trzymam kciuki.
08-04-2018, 09:15 AM
Dzięki za zrozumienie. Dokładnie u mnie w domu była przemoc psychiczna, ekonomiczna czasami również fizyczna. Wszystko to doprowadziło mnie do takiego stanu w jakim byłam. Jak ktoś tego nie przeżyje nie zrozumie dlaczego człowiek zdradza bo czemu nie gdy osoba z którą się żyje potrafi w człowieku wzbudzić mega negatywne emocje. Z czasem przestaje się ja kochać ale są dzieci i rozwód nie jest takim prostym i oczywistym rozwiązaniem

Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018MyBB Group.

theme by Saglam Kafa