Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

1700 views

Afera Obligacje Getback - kancelarie pomoc prawna

09-02-2018, 12:25 AM
Cvp: Afera Obligacje Getback - kancelarie pomoc prawna
To jest oczywiste, że przygotowują sobie linię obrony czekając na pozwy. Standardowa procedura. Nie po to kradli aby teraz to oddawać na pierwsze wezwanie. Obecnie muszą zapuścić w jak największej ilości miejsc informacje, że wszystko było ok, że postępowali uczciwie aby uciszyć ludzi, aby czasem im nie manifestowali, aby czasem nie wyszło że Idea Bank i pozostali okradali ludzi z premedytacją bo jeszcze akcje polecą jeszcze niżej a może będą jakieś protesty pod bankami i ludzie zaczną w panice wycofywać pieniądze. Więc robią teraz pozytywny PR co ma też zniechęcić ludzi do składania pozwów przeciwko pośrednikom
09-02-2018, 12:49 AM
Ok to zrozumiałe, że będą chcieli zniechęcać ludzi na wszelkie sposoby ale dlaczego to potwierdza rzecznik prasowy knf
09-02-2018, 01:04 AM
Ale przestań KNF to parodia, nie są w stanie obronić obywateli a na koniec ich prawnicy za 5zł formułują tego typu opinie. Przecież to jest śmieszna co oni mówią ale z drugiej strony czego się spodziewać. Z kredytami we frankach na początku też wszyscy rzecznicy twierdzili, że umowy są ok i ogólnie wszystko zgodnie z prawem ale jak banki w sądach przegrywają jeden proces za drugim to jednak zmieniają zdanie i stają po stornie obywateli. Ciekawe jednak, że banki chociaż przegrywają w sądach dale uparcie nie zmieniają zdania i twierdzą, że działały zgodnie z prawem. Ale technika ta sama muszą tak robić aby jak najmniej ludzi składało pozwy. Tutaj bym się tymi wywodami nie przejmował tylko poszedł z tematem do dobrego prawnika i zaufał komuś to naprawdę ma pojęcie i dobrze przeanalizował sprawę a nie opierał się na jakiś informacjach prasowych które mają zniechęcić ludzi.
09-02-2018, 01:32 AM
Ja tam sprawę zleciłem i ich normalnie pozywam. Adwokat mówi, że Idea Bank nie musiał mieć zezwolenia na prowadzenia działalności maklerskiej ale faktycznie taką działalność wykonywał i w związku z tym musiał. Nie wiem czy oni chcą zniechęcić ludzi ale tu im to tak łatwo nie pójdzie bo jak ktoś jest w plecy 300000 to raczej nie zostawi tak o sprawy tylko pójdzie do adwokata i będzie walczył do końca. Ja przynajmniej tak zrobię bo po prostu czuję się okradziony, normalnie zwyczajnie okradziony...
09-02-2018, 02:41 AM
No wszystko zgodnie z prawem ale Idea Bank zabezpieczył sobie środki na ewentualne pozwy tak więc pewni tej teorii nie są chyba
09-02-2018, 02:54 AM
Prawnicy mówili, że takie sztuczki będą stosować. Idea Bank ma wiele na swoim sumieniu i to co piszą, że tego czy tamtego nie musieli to powiedzmy sobie w gruncie rzeczy nie jest najbardziej istotne. Prawda jednak jest taka, że chcą zrobić z ludzi idiotów bo nie wierze, że nie znają prawa.

Np. art.. 76 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, zgodnie z którym doradztwo inwestycyjne polega na przygotowywaniu, z inicjatywy firmy inwestycyjnej albo na wniosek klienta, oraz przekazywaniu klientowi, określonej w art. 9 rozporządzenia 2017/565, pisemnej, ustnej lub w innej formie, w szczególności elektronicznej, spełniającej wymóg trwałego nośnika, przygotowanej w oparciu o potrzeby i sytuację klienta rekomendacji, dotyczącej nabycia lub zbycia jednego instrumentu finansowego lub większej ich liczby, albo dokonania innej czynności wywołującej równoważne skutki, której przedmiotem są instrumenty finansowe, albo rekomendacji dotyczącej powstrzymania się od wykonania takiej czynności - i co pośrednicy tego nie robili czy właśnie robili dokładnie to?

A jeśli tak to Idea Bank oraz Polski Dom Maklerski były zobowiązane do przeprowadzenia oceny odpowiedniości i adekwatności usługi maklerskiej i/lub produktu inwestycyjnego, tj. były zobowiązane do wypełniania obowiązków związanych z dyrektywą MiFID i spokojnie zostanie to udowodnione w sądzie. Poza tym ludzie posiadają mocne dowody tego jak nimi manipulowano podczas zakupu, maile w których pisano nie prawdę - dowodów jest całe mnóstwo, więc jakaś tam ściema że oni nie musieli sprawy nie załatwi. Prawnicy już działają, sporo osób nie czeka biernie tylko dba o swoje interesy więc niebawem zrobi się ciekawie.
09-02-2018, 03:19 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2018 03:19 AM przez OlekOlechowski.)
RE: Afera Obligacje Getback - kancelarie pomoc prawna
Ja tematu nie odpuszczę. Mogą sobie twierdzić co tylko chcą ale ja wiem jedno zostałem perfidnie oszukany i zmanipulowany.

Pytanie który prawnik ciągnie wam sprawę obligacji Getback? Jakie koszty?

Zbieram tylko informację i działam. Sąd rozstrzygnie i jeśli jest chociaż trochę sprawiedliwości to wygramy bo przecież każdy z nas wie jak było i jakie były rozmowy jak wręcz męczyli aby to kupować. Ludzie potrcili majątki za ich prowizje.
09-02-2018, 09:11 PM
(09-02-2018 12:49 AM)Mojejeski napisał(a):  Ok to zrozumiałe, że będą chcieli zniechęcać ludzi na wszelkie sposoby ale dlaczego to potwierdza rzecznik prasowy knf

W interesie Knf jest też aby nie wyszło, że ludzie byli oszukiwani a oni jak zwykle nie reagowali. To chyba oczywiste, że tak naprawdę grają do tej samej bramki
09-03-2018, 02:36 AM
Prawnicy mają całą listę nieprawidłowości do pozwu to z czego się oni obecnie migają to tylko 2 z nich.
Rozmawiałem z moim adwokatem już wcześniej spodziewali się takiej obrony więc to żadne zaskoczenie

Tam było tyle nieprawidłowości, że lista jest bardzo długa zarówno u pośredników jak i w samej spółce. Jeśli chodzi o Getback to już 10 osób siedzi ale za pośredników też się wezmą tylko pewnie nieco później.

Pośrednicy ( przynajmniej mój jak wynika z analizy ) naruszali obowiązki wynikające z przepisów ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, czy też rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 24 września 2012 r. w sprawie trybu i warunków postępowania firm inwestycyjnych. Naruszali zbiorowe interesy konsumentów poprzez naruszanie obowiązku udzielania konsumentom rzetelnej, prawdziwej i pełnej informacji;
proponowanie konsumentom nabycia usług finansowych, które nie odpowiadają potrzebom tych konsumentów ustalonym z uwzględnieniem dostępnych przedsiębiorcy informacji w zakresie cech tych konsumentów lub proponowanie nabycia tych usług w sposób nieadekwatny do ich charakteru.

Więc Knf i prawnicy Idea Banku celowo wprowadzają teraz jeszcze w błąd co do legalności ich działań. Ale tak jak mówię to jest tylko jeden z zarzutów a jest ich bardzo wiele więc w sądzie nie obronią się.
09-03-2018, 07:42 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2018 07:46 AM przez OlekOlechowski.)
(09-03-2018 02:36 AM)Melesisi napisał(a):  Prawnicy mają całą listę nieprawidłowości do pozwu to z czego się oni obecnie migają to tylko 2 z nich.
Rozmawiałem z moim adwokatem już wcześniej spodziewali się takiej obrony więc to żadne zaskoczenie

Czy możesz napisać który adwokat prowadzi sprawę pytałem wcześniej ale nikt nie odpisał a w tym tygodniu jestem w kraju i chcę także załatwić ten temat? Proszę o odpowiedź

p.s Ja kupowałem swoją drogą w Noble Banku i wypełniałem ankiety MiFID, zresztą nie tylko ja kolega z pracy co też kupił również je wypełniał.

Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018MyBB Group.

theme by Saglam Kafa