Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

1698 views

Afera Obligacje Getback - kancelarie pomoc prawna

09-03-2018, 08:13 PM
RE: Afera Obligacje Getback - kancelarie pomoc prawna
(09-03-2018 07:42 AM)OlekOlechowski napisał(a):  Czy możesz napisać który adwokat prowadzi sprawę pytałem wcześniej ale nikt nie odpisał a w tym tygodniu jestem w kraju i chcę także załatwić ten temat? Proszę o odpowiedź

p.s Ja kupowałem swoją drogą w Noble Banku i wypełniałem ankiety MiFID, zresztą nie tylko ja kolega z pracy co też kupił również je wypełniał.

Sosnowski adwokaci i radcowie prawni http://www.kancelariaobligatariuszy.pl - sporo osób u nich jest.

p.s
Dodatkowo kilka dni temu powstała też inicjatywa akcjonariuszy którzy czują się oszukani. Też zaczynają podejmować działania, ciekawe co z tego będzie
09-03-2018, 10:15 PM
Cvp: Afera Obligacje Getback - kancelarie pomoc prawna
witajcie. Jak wy sobie z tym radzicie? Codziennie czytanie tych wiadomości, co się dzieje co chcą zrobić kiedy coś oddadzą. Mnie to kompletnie dobija psychicznie. Nawet jakieś postępowanie układowe to też czekanie na oszczędności życia 7 albo 8 lat. Przecież to nie jest normalne. Bankier zapewniał, że to jest pewne, że będzie można to sprzedać w dowolnym czasie bo chętnych jest bardzo wielu. Kupowałam w Lion’s Banku, niestety nie mam żadnych dowodów na to, że tak to wyglądało. Ogólnie mam tego dość i tracę powoli nadzieję
09-03-2018, 11:11 PM
Nie jest łatwo ale jakoś radzić sobie trzeba. tym co nas oszukali zależy abyśmy się zmęczyli i nic nie robili, siedzieli cicho i czekali, aż oni podejmą najlepsze dla nas działania bo tylko w ten sposób odzyskamy cokolwiek co nam ukradli.

TO SĄ BAJKI!!! - trzeba działać jak samodzielnie nie masz siły to weź prawnika albo poproś kogoś o wzory i składaj reklamacje i wiadomo zawiadomienie do prokuratury i wykorzystaj wszelki inne opcje aby poruszyć temat jakie przychodzą ci do głowy. Tylko w ten sposób oszustwo wyjdzie na jaw, jeśli nic nie będziemy robić damy im zrealizować plan który mają aby nie ponosić odpowiedzialności.

Układ - to przecież jest jedna wielka ściema i nie ma co czekać czy on będzie czy go nie będzie bo nie tędy droga aby odzyskać pieniądze.

Na układzie to zależy najbardziej POŚREDNIKOM, którzy sprzedawali nam te śmieci i spółkom które wyciągały kasę z GB. Jak już układ zostanie przegłosowany to powiedzą, że przecież nie ma straty nie ma ogólnie problemy bo stan spółki się pogorszył ale wierzyciele się porozumieli więc w czym problem? Warunki spłaty zostały uzgodnione na 8 lat więc mamy spokój i można działać dalej. Przekręt się udał.

Poza tym wszelkie wyliczenia które oni przedstawiają to jest także jedna wielka ściema. Wyliczyli, że jeśli upadłość to możemy odzyskać 10-15% a jeśli układ to 50 % a może nawet 100% tylko jak oni to policzyli? Jak nie ma raportów ani za pierwszy ani za drugi kwartał 2018 r. , rada wierzycieli nie dostaje żadnych informacji od zarządu GB. Nie ma żadnych wiarygodnych infomacji o stanie tej spółki więc ten cały układ to tylko dalsza część planu aby trudniej było dochodzić swoich roszczeń i aby uratować dupy pośredników

Reklamacje będą uznawać no nie? A słyszeliście aby chociaż jedną uznali. Także gra na czas aby właśnie zniechęcić ludzi do działania.

Trochę im się plan krzyżuje bo ludzie jednak coś robią, mają już doświadczenie z poprzednich afer jak banki naciągały ludzi, zarówno społeczeństwo jak i prawicy. Ale póki co moim zdaniem nadal sytuacja jest otwarta i trzeba mocno się angażować w tą sprawę bo to co się teraz dzieje ma właśnie nas wszystkich zniechęcić do jakiegokolwiek działania i po raz kolejny mamy nic nie analizować tylko im zaufać, że to jest najlepsze rozwiązanie.
09-04-2018, 07:24 AM
witajcie, także mam obligacje GB kupione przez Idea Bank i chcę jak najszybciej odzyskać pieniądze. Moze ktos podpowie jak? Czy jest już jakaś sprawdzona droga. W wielu miejsach właśnie piszą aby czekać bo teraz i tak nic nie da sie zrobic...
09-05-2018, 06:13 AM
Na pewno warto złożyć reklamację w pierwszej kolejności podobno kilkadziesiąt osób ma uznane reklamacje - dokładnie 63!, o ile to prawda http://www.parkiet.com/Banki/309049998-6...nsaty.html
09-05-2018, 06:38 PM
Nie uznali reklamacje, tylko w odpowiedzi na reklamację zaprosili do dalszych rozmów. Mówi się, że prawdopodobnie będą chcieli zawrzeć ugody
09-06-2018, 06:20 AM
Jakiego typu ugody i właściwie z kim. W wielu miejscach pojawiają się komentarze, że to ściema i Idea bank nie uznał żadnych reklamacji.
09-06-2018, 06:29 AM
(09-06-2018 06:20 AM)herpinol napisał(a):  Jakiego typu ugody i właściwie z kim. W wielu miejscach pojawiają się komentarze, że to ściema i Idea bank nie uznał żadnych reklamacji.

Sama informacja jest prawdziwa. W kancelarii która mnie obsługuje też jest kobieta która utopiła ok 300k i ona właśnie dostała taką odpowiedź. Nie jest to odpowiedź, że uznają reklamacje ale że chcą prowadzić dalsze rozmowy i wyjaśniać kwestie.

Prawdopodobnie takie spotkania i rozmowy chcą prowadzić z osobami które mają wyjątkowo mocne dowody w sensie nagrania, maile z potwierdzeniem kłamstw itd. Będą chceli zawrzeć ugody a w nich zobowiązanie do zachowania tajemnicy aby im to nigdzie nie wyciekło. Poza tym później w sądach będą mówili, że przecież dokładnie i starannie analizowali wszelkie reklamacje i nawet uznali te zasadne. Pozwoli im to też na ratowanie reszty wizerunku, że Idea Bank dba o klienta ale wiadomo że zdarzają się przypadki w których pracownik postąpi źle. Oni biorą to na siebie bo są uczciwą firmą itd. Chcą upiec kilka pieczeni na jednym ogniu zapewne.
09-07-2018, 05:31 AM
Przedstawie wam jeden bardzo trafny pogląd na to co się dzieje.

Sprawa jest bardzo prosta ale jednak wszyscy starają się ją skomplikować, czyta się różne propozycje. Obligatariusze mają swoje a akcjonariusze swoje. Prawda jest jedna dokonano oszustwa na wielką skalę. Wprowadzono w błąd akcjonariuszy i posiadaczy obligacji. Z oszustami się nie dyskutuje nie prowadzi rozmów ani nie zawiera układów. Dlatego jedynym wyjściem jest ogłoszenie upadłości. Żadnych targów. I to jak najszybciej, bo masa upadłościowa powoli znika - i będzie znikać dalej. W upadłości aktywa są zamrożone i wszystko w spółce się zatrzymuje. Pojawia się możliwość rozwikłania wszelkich nieprawidłowości i wyszukania oszustw. Można od razu kierować do sądów pozwy związane z oszustwami. Żadne fundusze, banki czy legendarni inwestorzy oraz obecni i byli członkowie władz niczego nie będą mogli wyszarpać. Nie chcę pisać, że jest to proste i łatwe. Ale dla mnie jest to jedyne wyjście. Znika zarząd i pojawiają się ludzie, których zadaniem jest przede wszystkim zadbanie o majątek spółki. Czy naprawdę uważacie, że w układzie dostaniecie więcej. To bajka, a raczej opera mydlana rozłożona na wiele lat, w której posiadacze obligacji zostaną pozostawieni sami sobie przez liderów alfa, zarządzających fundami, itp. To jest zero, tylko rozłożone na raty!!

Upadłość to także spadek wartości akcji do zera. Przedstawiciele lokalni głównego właściciela będą się mieli z czego tłumaczyć, a właściciel może im wytoczyć procesy o odszkodowania. Będzie musiał, bo właściciele właściciela nad stratami rzędu kilkuset milionów łatwo do porządku nie przejdą.
09-08-2018, 03:49 AM
(09-03-2018 08:13 PM)Melesisi napisał(a):  Sosnowski adwokaci i radcowie prawni http://www.kancelariaobligatariuszy.pl - sporo osób u nich jest.

Witajcie. Tak czytam i analizuje temat bo też zamiast kupić kawalerkę dałem się wrobić w obligacje "pewne jak lokata" które shandlował mi spec z Idea Banku. Chciałbym odzyskać pieniądze ale mówi się, że na obcenym etapie wszelkie działania nic nie dadzą bo jest to postępowanie układowe. Zlecił bym nawet sprawę też do tego prawnika ale nie mam zamiaru znów zapłacić i się przejechać.
Czy jest tu jakiś prawnik który może mi jasno odpowiedzieć na pytanie czy to już teraz jest dobry moment na działanie - mam na myśli pozwy pośredników czy jakieś inne pozwy, indywidualne lub zbiorowe. ??

Oczywiście reklamacje czy zgłoszenie do prokuratury to sprawa jasna ale czy już teraz jak zlęce pozwanie to lepiej czy poczekać jeszcze jak wyjdą kolejne fakty np jak prokuratura będzie działać?

Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018MyBB Group.

theme by Saglam Kafa