Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

636 views

Afera Obligacje Getback - kancelarie pomoc prawna

07-07-2018, 08:55 PM
Post: #11
Cvp: Afera Obligacje Getback - kancelarie pomoc prawna
Chcesz samodzielnie brać się za takie sprawy? To wcale nie jest takie proste jak się wydaje. Jak to piszą na grupach " opisz co się stało" - bo do prokuratury i w reklamacji aby wiedzieli że sprawa jest poważna zgłaszasz nie tylko misseling - tak mi mówił prawnik. Jestem już po rozmowach z tą kancelarią i misseling w przypadku Getbacku to tylko jeden ich zarzut a formułują ich kilka - ogólnie zapisałem sobie, że tam jeszcze trzeba wskazać jakiś delikt. Oprócz misselingu podali mi, że także trzeba przenalaizować sprawę czy doszło w danym przypadku do doradztwa inwestycyjnego i jeśli tak było czy to doradztwo było realizowane odpowiednio czyli chyba między innymi czy był odpowiednio realizowany przez licencjonowanego doradcę który odpowiednio dobrał produkty pod klienta a nie wciskał mu co leciało byleby zarobić na prowizji!

Z tego co wiem to ta kancelaria też będzie szła w kierunku udowodnienia, że to doradztwo było realizowane wadliwie.

Tak więc i reklamacja i zawiadomienie do prokuratury to są bardzo ważne sprawy które trzeba zrobić dobrze od początku do końca jak chcesz później walczyć o odszkodowanie i polecam wam kierować się z tym do prawnika i to dobrego wyspecjalizowanego tak jak właśnie ten Sosnowski adwokaci i radcowie.

Dzwoniłem po kilku kancelariach i wszyscy tylko misseling a poźniej o kasie a tylko ta kancelaria sensownie wszystko wytłumaczyła i przedstawiła mi sprawę tak wieloaspektowo
Quote
07-07-2018, 10:14 PM
Post: #12
Cvp: Afera Obligacje Getback - kancelarie pomoc prawna
No raczej takie doradztwo odpowiednio realizowane nie było skoro jest bardzo wiele osób poszkodowanych starszych. Przecież mówi się, że namawiali osoby w podeszłym wieku, do zerwania bezpiecznych lokat i zainwestowania całych kwot w obligacje GetBacku. Pośrednicy zapewniali też, że to bardzo bezpieczne papiery i porównywali je z lokatami. więc to chyba jawne oszustwo jest
Quote
07-08-2018, 02:26 AM
Post: #13
RE: Afera Obligacje Getback - kancelarie pomoc prawna
(07-07-2018 08:55 PM)Melesisi napisał(a):  Jestem już po rozmowach z tą kancelarią i misseling w przypadku Getbacku to tylko jeden ich zarzut a formułują ich kilka - ogólnie zapisałem sobie, że tam jeszcze trzeba wskazać jakiś delikt. Oprócz misselingu podali mi, że także trzeba przenalaizować sprawę czy doszło w danym przypadku do doradztwa inwestycyjnego i jeśli tak było czy to doradztwo było realizowane odpowiednio czyli chyba między innymi czy był odpowiednio realizowany przez licencjonowanego doradcę który odpowiednio dobrał produkty pod klienta a nie wciskał mu co leciało byleby zarobić na prowizji!

Ja już zleciłem im sprawę zdalnie. Wysłałem do nich dokumenty to oprócz tego jeszcze w analizie mi napisali, że jest kwestia czy w tej usłudze doradztwa firma inwestycyjna działała a najlepszym interesie klienta czy nie doszło do konfilktu interesów w przypadku gdy dostawali kasę od emitenta
Quote
07-10-2018, 05:58 AM
Post: #14
RE: Afera Obligacje Getback - kancelarie pomoc prawna
(07-08-2018 02:26 AM)Blu56 napisał(a):  Ja już zleciłem im sprawę zdalnie. ]

Napisałem do ciebie na skrzynkę prv proszę zerknij. Jadę jutro z moimi dokumentami i mam jeszcze kilka pytań
Quote
08-10-2018, 12:26 AM
Post: #15
Cvp: Afera Obligacje Getback - kancelarie pomoc prawna
A wiec zasadnicze pytanie czy jest szansa na odzyskanie kasy i w jakiej wysokości.
Początkowo wydawało się nie tak tragicznie propozycja GetBack 68% w gotówce, a potem już poleciało najpierw do kwoty max 50 tys. zł, potem propozycja kuratora 50 % w ciągu 8 lat, a ostatnio propozycja GetBack 27 %, a może być jeszcze gorzej.
Jeżeli KNF nałoży karę to pójdzie to z kasy na zwrot, ale budżet widzi szansę, a też potrzebuje.
Jeżeli już to kare powinny zapłacić banki które oferowały obligacje jako bezpieczne lokaty z 100 % gwarancją kapitału /niestety nie w dokumentach/, a kara powinna iść na zwrot ale to tylko marzenia.
Co wiec pozostaje i tu niestety szanse są marne , jest nas ok. 9000 a taka ilością politycy się nie przejmują, reszta społeczeństwa też, co potwierdza AmberGold. Z GetBack jeżeli uda się wycisnąć ok. 30 % to już byłby sukces. Jeżeli firma padnie to wierzyciele zabezpieczeni zgarną zabezpieczenia i dla nas pozostaną ochłapy.
Pozostaje reklamacja do banku, którą standardowo spławiają. Więc dalej droga sądowa przeciw Bankom, pojedynczo raczej marne szanse ,wiec raczej pozew zbiorowy, ale banki są zabezpieczone. Ludzie którzy nam oferowali lokaty już w bankach nie pracują. To, że ktoś coś oferował, mówił nieprawdę, obiecywał bezpieczna lokatę, ale w dokumentach jest nasz podpis, a że dokumentów nie czytamy to już nasza wina.
Wczoraj tj. 8.08 zakończyło się spotkanie Rady Wierzycieli i zobaczymy co postanowili i jaka jest ich propozycja, ale to tez będą tylko życzenia o ile GetBack tego nie zaakceptuje a sąd nie zatwierdzi, a potem ktoś zrealizuje.
Co sądzicie? Co mówią wasi prawnicy na ten temat?
Quote


Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki


Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018MyBB Group.

theme by Saglam Kafa