Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

3554 views

Afera Obligacje Getback - kancelarie pomoc prawna

09-08-2018, 08:57 PM
RE: Afera Obligacje Getback - kancelarie pomoc prawna
(09-08-2018 03:49 AM)Usupełniusz napisał(a):  Czy jest tu jakiś prawnik który może mi jasno odpowiedzieć na pytanie czy to już teraz jest dobry moment na działanie - mam na myśli pozwy pośredników czy jakieś inne pozwy, indywidualne lub zbiorowe. ??

Oczywiście reklamacje czy zgłoszenie do prokuratury to sprawa jasna ale czy już teraz jak zlęce pozwanie to lepiej czy poczekać jeszcze jak wyjdą kolejne fakty np jak prokuratura będzie działać?

Można wejść na stronę i tam masz wszystko opisane co można zrobić i kiedy.

tutaj o tym jak już teraz można działać i dlaczego:

http://www.kancelariaobligatariuszy.pl/p...y-getback/

a tutaj o pozwie zbiorowym:
http://www.kancelariaobligatariuszy.pl/2...-handlowy/

Ja wysłałam im dokumenty na początku zeszłego tygodnia ale na razie brak odpowiedzi. Dzwoniłam to każą czekać na odpowiedź na maila więc przez tel nic się więcej nie dowiesz. Podobno są możliwości działania ale na razie nie wiadomo dokładnie jakie w mojej sprawie (zakup w Lion’s Banku) no i co najważniejsze nie wiadomo jakie koszty wymyśli sobie prawnik Sad
09-09-2018, 08:10 PM
Cvp: Afera Obligacje Getback - kancelarie pomoc prawna
Fajna szeroka analiza nawet. Przynajmniej zwracają uwagę na naruszenie wielu ustaw a nie tylko misseling. Ktoś te obligacje sprzedawał, ktoś analizował raporty, ktoś nadał rating, ktoś kontrolował z poziomu właścicielskiego i rady. Cała rzesza firm współpracowała z GetBackiem jeśli chodzi o pośrednictwo w sprzedaży. Tak więc jest gdzie szukać winnych. Pomysły kancelarii są dobre ale tutaj jest też potrzebna współpraca organów państwowych jak prokuratura albo knf aby wyciągnąć odpowiednie informacje o nieprawidłowościach - dokumenty i dowody. Wtedy przed sądem w łatwy sposób udowodni się naruszenia w przeciwnym razie może to różnie wyglądać. Pewnie niebawem posypią się pozwy więc zobaczymy jak sądy będą orzekać
09-09-2018, 08:23 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2018 08:24 PM przez Otremba123.)
GetBack to tylko część problemu, ponieważ małych emisji obligacji korporacyjnych jest bez liku. Gromada prywatnych firm, która emituje prywatne obligacje na różne cele, robi to często poza kontrolą i nadzorem. Wszystko na zasadzie - stwórzmy jakiś projekt, wyemitujmy obligacje i sprzedajmy to nieogarniętemu Kowalskiemu. Nie ma nawet centralnego rejestru emitentów obligacji, gdzie można byłoby sprawdzić wszystkie ważne informacje. I tak się rodzą patologie za chwilę bedzie kolejna afera tego typu to niemal pewne. Jeśli nie zostanie to odpowiednio uregulowane to kancelarię zajmujące się tego typu sprawami będą miały pełne ręce roboty.
09-10-2018, 03:41 AM
(09-09-2018 08:10 PM)Demor napisał(a):  Pomysły kancelarii są dobre ale tutaj jest też potrzebna współpraca organów państwowych jak prokuratura albo knf aby wyciągnąć odpowiednie informacje o nieprawidłowościach - dokumenty i dowody.
Współpraca byłaby korzystna ale jak będzie pozew to sąd wystąpi o odpowiednie dokumenty i będą je musieli przedstawić. Tam idą mocne kombinacje na wielu frontach ale z czasem prawda wyjdzie na jaw.

Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018MyBB Group.

theme by Saglam Kafa