Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

3428 views

Afera Obligacje Getback - kancelarie pomoc prawna

07-07-2018, 08:55 PM
Cvp: Afera Obligacje Getback - kancelarie pomoc prawna
Chcesz samodzielnie brać się za takie sprawy? To wcale nie jest takie proste jak się wydaje. Jak to piszą na grupach " opisz co się stało" - bo do prokuratury i w reklamacji aby wiedzieli że sprawa jest poważna zgłaszasz nie tylko misseling - tak mi mówił prawnik. Jestem już po rozmowach z tą kancelarią i misseling w przypadku Getbacku to tylko jeden ich zarzut a formułują ich kilka - ogólnie zapisałem sobie, że tam jeszcze trzeba wskazać jakiś delikt. Oprócz misselingu podali mi, że także trzeba przenalaizować sprawę czy doszło w danym przypadku do doradztwa inwestycyjnego i jeśli tak było czy to doradztwo było realizowane odpowiednio czyli chyba między innymi czy był odpowiednio realizowany przez licencjonowanego doradcę który odpowiednio dobrał produkty pod klienta a nie wciskał mu co leciało byleby zarobić na prowizji!

Z tego co wiem to ta kancelaria też będzie szła w kierunku udowodnienia, że to doradztwo było realizowane wadliwie.

Tak więc i reklamacja i zawiadomienie do prokuratury to są bardzo ważne sprawy które trzeba zrobić dobrze od początku do końca jak chcesz później walczyć o odszkodowanie i polecam wam kierować się z tym do prawnika i to dobrego wyspecjalizowanego tak jak właśnie ten Sosnowski adwokaci i radcowie.

Dzwoniłem po kilku kancelariach i wszyscy tylko misseling a poźniej o kasie a tylko ta kancelaria sensownie wszystko wytłumaczyła i przedstawiła mi sprawę tak wieloaspektowo
07-07-2018, 10:14 PM
No raczej takie doradztwo odpowiednio realizowane nie było skoro jest bardzo wiele osób poszkodowanych starszych. Przecież mówi się, że namawiali osoby w podeszłym wieku, do zerwania bezpiecznych lokat i zainwestowania całych kwot w obligacje GetBacku. Pośrednicy zapewniali też, że to bardzo bezpieczne papiery i porównywali je z lokatami. więc to chyba jawne oszustwo jest
07-08-2018, 02:26 AM
RE: Afera Obligacje Getback - kancelarie pomoc prawna
(07-07-2018 08:55 PM)Melesisi napisał(a):  Jestem już po rozmowach z tą kancelarią i misseling w przypadku Getbacku to tylko jeden ich zarzut a formułują ich kilka - ogólnie zapisałem sobie, że tam jeszcze trzeba wskazać jakiś delikt. Oprócz misselingu podali mi, że także trzeba przenalaizować sprawę czy doszło w danym przypadku do doradztwa inwestycyjnego i jeśli tak było czy to doradztwo było realizowane odpowiednio czyli chyba między innymi czy był odpowiednio realizowany przez licencjonowanego doradcę który odpowiednio dobrał produkty pod klienta a nie wciskał mu co leciało byleby zarobić na prowizji!

Ja już zleciłem im sprawę zdalnie. Wysłałem do nich dokumenty to oprócz tego jeszcze w analizie mi napisali, że jest kwestia czy w tej usłudze doradztwa firma inwestycyjna działała a najlepszym interesie klienta czy nie doszło do konfilktu interesów w przypadku gdy dostawali kasę od emitenta
07-10-2018, 05:58 AM
(07-08-2018 02:26 AM)Blu56 napisał(a):  Ja już zleciłem im sprawę zdalnie. ]

Napisałem do ciebie na skrzynkę prv proszę zerknij. Jadę jutro z moimi dokumentami i mam jeszcze kilka pytań
08-10-2018, 12:26 AM
A wiec zasadnicze pytanie czy jest szansa na odzyskanie kasy i w jakiej wysokości.
Początkowo wydawało się nie tak tragicznie propozycja GetBack 68% w gotówce, a potem już poleciało najpierw do kwoty max 50 tys. zł, potem propozycja kuratora 50 % w ciągu 8 lat, a ostatnio propozycja GetBack 27 %, a może być jeszcze gorzej.
Jeżeli KNF nałoży karę to pójdzie to z kasy na zwrot, ale budżet widzi szansę, a też potrzebuje.
Jeżeli już to kare powinny zapłacić banki które oferowały obligacje jako bezpieczne lokaty z 100 % gwarancją kapitału /niestety nie w dokumentach/, a kara powinna iść na zwrot ale to tylko marzenia.
Co wiec pozostaje i tu niestety szanse są marne , jest nas ok. 9000 a taka ilością politycy się nie przejmują, reszta społeczeństwa też, co potwierdza AmberGold. Z GetBack jeżeli uda się wycisnąć ok. 30 % to już byłby sukces. Jeżeli firma padnie to wierzyciele zabezpieczeni zgarną zabezpieczenia i dla nas pozostaną ochłapy.
Pozostaje reklamacja do banku, którą standardowo spławiają. Więc dalej droga sądowa przeciw Bankom, pojedynczo raczej marne szanse ,wiec raczej pozew zbiorowy, ale banki są zabezpieczone. Ludzie którzy nam oferowali lokaty już w bankach nie pracują. To, że ktoś coś oferował, mówił nieprawdę, obiecywał bezpieczna lokatę, ale w dokumentach jest nasz podpis, a że dokumentów nie czytamy to już nasza wina.
Wczoraj tj. 8.08 zakończyło się spotkanie Rady Wierzycieli i zobaczymy co postanowili i jaka jest ich propozycja, ale to tez będą tylko życzenia o ile GetBack tego nie zaakceptuje a sąd nie zatwierdzi, a potem ktoś zrealizuje.
Co sądzicie? Co mówią wasi prawnicy na ten temat?
08-26-2018, 04:36 AM
Sprawa jest moim zdaniem oczywista nie po to kombinowali od początku jak ludzi oszukać aby teraz im oddać gotowkę. Oczywiście pozory musza zachować aby później mogli powiedzieć no przecież wszystko szło dobrze mieliśmy oddać pieniądze ale się nie udało to nie nasza wina.

Wszystko co się teraz dzieje to jest ich plan który realizują.

Płotki poszły siedzieć, a inni zawodnicy przejeli zdanie stwarzania pozorów i rozmywania sytuacji, odwlekania w czasie i właśnie odwlekanie w czasie to jest podstawa tego planu. Bo zwykle jest tak, że jak złapie się przestępce i szybko on trafi pod sąd i postępowanie pójdzie sprawnie to jest jeszcze społeczne wymaganie na skazanie takiego kogoś, społeczny przymus ludzie pamiętają, telewizja pamięta ale jak postępowanie trwa 3-4 lata to już każdy zapomni i można przestępce potraktować łagodnie. To samo idzie tu teraz jak najbardziej wydłużyć całą akcję, naściemniać. Emocje ucichną, społeczeństwo też będzie łatwiej się wykręcić.

Tak więc jeśli chodzi o osoby które nabyły obligacje Getback zwłaszcza od pośredników takich jak Idea Bank, Lions, Noble itd polecam jak najszybciej zająć się swoimi sprawami.

Z samego Getbacku nie odzyskacie nic albo jakiś drobny procent bo to także przedłuży całą akcję no i też będzie częścią ściemy.

JAK NAJSZYBCIEJ SKŁADAJCIE POZWY INDYWIDUALNE cała akcja była dobrze zaplanowana ale nie przewidzieli, że jednak doradcy będą popełniali błędy i pozostawiali ślady po tym jak wprowadzali klientów w błąd - choćby kwestia co wyszła ostatnio o przekazywaniu danych osobowych czy też wypełnianiu elektronicznych kwestionariuszy gdzie były ostrzeżenia o ryzyku bez zgody klienta a nawet jego wiedzy z komputerów banków gdzie nieraz nawet klientów nie było.

UWAŻAJCIE jak ktoś będzie was namawiał na pozwy zbiorowe to także na rękę tym z banków i Getbacku - to są postępowania które się ciągną ( im na tym zależy) czasami po kilku latach może się okazać, że sąd nie rozpatrzy sprawy czyli sytuacja idealna. UWAZAJCIE na dziwne stowarzyszenia pokrzywdzonych Getback tworzone przez nieznane wam osoby które namawiają na skorzystanie z pozwu zbiorowego lub z prawnika którego nie jesteście w stanie zweryfikować - to znane akcje. Takie postępowania zostaną źle poprowadzone po to aby ostatecznie pokazać pozostałym - widzicie sąd powiedział, że nikt was nie oszukał. Ale aby w takim postępowaniu a jest to postępowanie skomplikowane prawnik musi je prowadzić dobrze, inaczej nawet jak dowody są mocne można je przegrać.

Działajcie już teraz ale mądrze. Koledzy wyżej dobrze zrobili, że nie czekają warto iść w ich ślady. Być może to kilka ogólnych uwag ale może komuś się to przyda
09-01-2018, 05:13 AM
No panowie nie wiem czy będzie tak kolorowo jak się wam wydaje. Podobno pojawiają się informacje, że Idea Bank twierdzi, że nie musiał informować obligatariuszy GetBacku o ryzyku wejścia w papiery korporacyjne. Idea Bank uważa, że klienci nie musieli wypełniać ankiety MiFID. PDM twierdzi, że inwestorzy składający formularz propozycji nabycia obligacji nie byli jego klientami. Ale to wszystko nic bo podobno to potwierdza także KNF.
09-01-2018, 05:26 AM
ale niby jak jest przecież unijna dyrektywa Market in Financial Instruments Directive. I zgodnie z przepisami bank lub inny podmiot podlegający pod ustawę powinien postępować uczciwie i zgodnie z najlepiej pojętym interesem klienta, nie wprowadzać w błąd i świadczyć usługi dostosowane do jego indywidualnych potrzeb więc jakim cudem akurat oni tego nie musieli robić?
09-01-2018, 05:37 AM
No ale właśnie Idea Bank twierdzi, że obowiązki wynikające z MiFID nie leżały po stronie banku Big Grin , dalej Polski Dom Maklerski twierdzi, że zgodnie ze stanem prawnym obowiązującym na dzień formularza przyjęcia propozycji nabycia, czynności polegające na przyjmowaniu przez dom maklerski ww. dokumentów składanych przez inwestorów nie stanowiły usługi maklerskiej w rozumieniu Ustawy. Usługa polegająca na oferowaniu instrumentów finansowych mogła być świadczona bowiem wyłącznie na rzecz ich emitenta, nie zaś potencjalnych nabywców. Konsekwencją powyższego jest to, że inwestora składającego formularz przyjęcia propozycji nabycia obligacji nie łączył żaden stosunek umowny z domem maklerskim, a tym samym nie mógł być uznany za klienta domu maklerskiego. Tak więc według nich obligatariusze byli jedynie adresatami propozycji nabycia obligacji, a nie klientami. To jest ich oficjalne stanowisko i podobno potwierdza je KNF jako prawidłowe
09-01-2018, 06:52 AM
Też dziś o tym czytałem. Podobno właśnie KNF nawet twierdzi, że w przypadku usługi oferowania, która była świadczona na rzecz emitenta, a nie klienta, nie istniał obowiązek prawny stosowania reżimu MiFID wobec inwestora, który obejmował obligacje, czyli m.in. obowiązek ankietowania. Dotyczy to również powinności informowania o ryzyku w takim rozumieniu i kształcie, jaki nakazywany jest przez MiFID. Informacje o ryzyku są zamieszczane w warunkach emisji obligacji (emisja prywatna) lub w dokumentach prospektowych, jednak wynika to z innych reżimów prawnych i generalnie wszystko było ok. Trzeba porozmawiać z prawnikami czy to komplikuje sprawę czy też nie ale nie wygląda o za dobrze ;///

Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018MyBB Group.

theme by Saglam Kafa