Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

938 views

Antywindykacja, Oddłużanie, sprzeciw od nakazu zapłaty - dobra kancelaria?

08-13-2018, 05:11 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-13-2018 05:12 AM przez Słoniu.)
Antywindykacja, Oddłużanie, sprzeciw od nakazu zapłaty - dobra kancelaria?
Moje pytanie dotyczy błędów jakimi było zaciąganie pożyczek w parabankach, instytucjach pozabankowych. Obecnie jestem zadłużone na kwotę sięgającą blisko 60.000 zł, nie mam z czego spłacić, ledwo wiążę koniec z końcem. Jestem ponaglany poprzez maile, sms-a, jak byłem jeszcze w Polsce ( obecnie poza krajem od trzech tygodni-wyjazd w celach zarobkowych) dostawałem mnóstwo listów, wezwań ostatnio także właśnie wczoraj dostałem nakaz zapłaty ( chcę złożyć sprzeciw ) itp. Moje pytanie dotyczy tego czy istnieje możliwość umorzenia długu lub innego wyjścia z tej całej sytuacji? Nie jestem w stanie zarobić na odsetki, a co tu mówić o spłacie pożyczek. Ewentualne umorzenie długu z jakimi może wiązać się konsekwencjami, o podobno jest już w BIK, KRD zapisany na 10 lat. Będę wdzięczny za wszystkie informacje, porady, opinie.

Słyszałem, że są dobre kancelarie które robią antywindykacje i oddłużanie ale wolę się upewnić do kogo iść z tym aby nie wpakować się w kolejne kłopoty. Podobno są też kancelarie co piszą sprzeciw od nakazu zapłaty za darmo i robią to umorzenie długu. Czy to prawda i czy później nie ma żadnych problemów jak im się podpisze pełnomocnictwa?
08-13-2018, 06:20 AM
Cvp: Antywindykacja, Oddłużanie, sprzeciw od nakazu zapłaty - dobra kancelaria?
Wpadłeś w pętlę ? Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem było by rozważenie upadłości konsumenckiej. Ponaglenia z czasem zamienią się w nakazy zapłaty i komornika. Umorzenie moim zdaniem nie wchodzi w rachubę a do tego zważ, że umorzenie długu rodzi obowiązek podatkowy.
08-13-2018, 06:40 AM
Tylko czy parabanki i instytucje pozabankowe to interesuje? nie sądzę by upadłość konsumencka tu coś pomogła ? mogę się mylić
08-13-2018, 07:11 AM
RE: Antywindykacja, Oddłużanie, sprzeciw od nakazu zapłaty - dobra kancelaria?
Mam podobną sytuację. Pożyczka w normalnym banku który wypowiedział umowę i sprzedał dług firmie windykacyjnej. Teraz firma grozi, że mnie pozwie. Kwota nagle zrobiła się dużo wyższa niż kredyt w banku.... W każdym razie czytam o antywindykacji itd czy dobrze zrozumiałam ze ogłaszajac taka upadłosc zgadzamy sie na sprzedaz swoich rzeczy ? a jesli ktoś nic nie ma i jest w podobnej (jednakze gorszej) sytuacji .?
08-13-2018, 05:17 PM
Parabanki i inne instytucje nie mają nic do gadania. Upadłość konsumencka załatwia sprawę. Grażyna: traci się wszystko, co się posiada. Ale nawet jak nic nie posiadasz to możesz ogłosić upadłość.

Natomiast jest jeszcze inna kwestia. Jeśli sprawy o te długi są w sądzie, albo kupiła je firma windykacyjna i dopiero idzie do sądu albo nawet kupiła je firma windykacyjna i ma już wyrok a nawet sprawę skierowała do komornika to są specjalne kancelarie adwokackie zajmujące się antywindykacją i właśnie oddłużaniem które są w stanie zablokować takie egzekucje i zrobić oddłużanie. W internecie niby jest ich sporo bo wiele firm próbuje ale specjalistów którzy robią to dobrze jest niewielu i raczej się nie reklamują bo mają pełne ręce roboty
08-14-2018, 05:58 AM
RE: Antywindykacja, Oddłużanie, sprzeciw od nakazu zapłaty - dobra kancelaria?
Dokładnie też poszukuję takiej kancelarii, podobno są kancelarie które normalnie anulują długi z kredytów bankowych. Ja mam właśnie taki przypadek, że był kredyt w banku który został wypowiedziany a także kredyty z chwilówek które nagle z 3 tyś kredytu chwilówki zrobiło się 12 tyś - potrzebuję kancelarii która rozprawi się z tymi oszustami ale jestem z Katowic
08-14-2018, 06:21 PM
Jak pracujesz za granica, moze lepiej dogadać sei z wierzycielami i zacząć spłacać ? bo jak przestaniesz zaczną ci doliczać kary itp....moze zacznij splacac 1 a nie wszystkim po trochu tak szybciej wyjdziesz z długów Smile
08-14-2018, 08:17 PM
(08-14-2018 06:21 PM)xlidka napisał(a):  Jak pracujesz za granica, moze lepiej dogadać sei z wierzycielami i zacząć spłacać ? bo jak przestaniesz zaczną ci doliczać kary itp....moze zacznij splacac 1 a nie wszystkim po trochu tak szybciej wyjdziesz z długów Smile

Tylko tu uwzględniłem pożyczki w instytucjach pozabankowych, ale nie zapominam o tym, że mam zadłużenie w PKO BP pięciokrotnie większe od wyżej wymienionej kwoty, więc na wszystko mnie nie stać. Nie zapominam o tym, że zadłużenie w PKO BP normalnie rozłożone na 20 lat.

Polecacie iść do dobrego prawnika ale właśnie to którą kancelarię wybrać?
08-15-2018, 08:16 AM
Mam pilną sprawę dziś dostałam pozew Bank Pko Bp wypowiedział mi umowę kredytu bo zalegałam z ratami na ok 9 tyś zł. Sytuacja jest o tyle trudna, że pozew jest na ok 115 tyś zł i nie jestem w stanie tego uregulować. Boję się, że zabiorą mi mieszkanie. Co można zrobić jak bank wypowiedział umowę i pozwał. Potrzebuję naprawdę dobrego adwokata od spraw przeciw bankom, sprawa jest gardłowa Sad
08-15-2018, 07:34 PM
Ta kancelaria adw. Jacek Sosnowski adwokaci i radcowie prawni jest bardzo dobra w sprawach przeciwko bankom i firmom windykacyjnym. Masz na ich stronie opis sytuacji co się dzieje i jak walczyć jak bank wypowie umowę o kredyt

http://www.adwokatjsosnowski.pl/bank-wyp...ac-zobacz/

Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018MyBB Group.

theme by Saglam Kafa