Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

796 views

Dobry prawnik podważenie wydziedziczenia

04-04-2019,
Dobry prawnik podważenie wydziedziczenia
Mam taką sytuację i potrzebuję pomocy prawnika dobrego. Miesiąc temu zmarła moja babcia( mama taty). W testamencie zapisała mieszkanie do podziału na wnuka i wnuczkę( dzieci zmarłego brata mojego taty). Umiesciła zapis o wydziedziczeniu mojego ojca. Powołuje sie na fakt, że nie utrzymywali ze sobą kontaktów od kilkunastu lat. Jest to prawda ale kontakt urwał im sie po tym jak ukradła moim rodzicom dużą sumę pieniedzy, wyjechala i słuch o niej na jakis czas zaginal. Kiedy dowiedzieliśmy sie ze babcia jest poważnie chora tata chcial z nia porozmawiac ale ze wzgledu na swoje leczenie nie mial mozliwosci jej odwiedzic a telefonow nie odbierala. Czy mozna jakos podwazyc to wydziedziczenie skoro ona sama byla jakby winna zerwaniu kontaktu a później go unikala ?
Jesli nie to czy w momencie kiedy ojciec jest wydziedziczony mi i mojemu rodzeństwu przysługuje prawo do zachowku? Rozmawiałam z rodzenstwem i sa chetni zeby zainteresowac sie sprawa i ewentualny spadek oddac rodzicom zeby odzyskali chociaz czesc swoich pieniedzy. I tutaj kolejna rzecz: ja i siostra jestesmy od dawna pelnoletnie, a nasz brat ma 17 lat. Jesli chcielibysmy cos w tej sprawie robic to lepiej czekac do jesieni az skonczy 18 czy nasi rodzice moga zadzialac jako jego opiekunowie?
04-04-2019,
Cvp: Dobry prawnik podważenie wydziedziczenia
Testament to dokument,który mozna podważyć tylko w wyjątkowych sytuacjach np.pisany wbrew osobie go spisujacej(pod grozba lub nieświadomej pisania tresci)
04-04-2019,
Po pierwsze wydziedziczyć kogoś skutecznie jest dosyć ciężko i warto spróbowac podważyć testament. Nieutrzymywanie kontaktów to raczej nie jest rażąca niewdzięczność. A co do zachowku dla Pani to tak macie z bratem do niego prawo. Pod warunikem, że Wy także nie zostaliście wydziedziczeni
04-04-2019,
Moim zdaniem korzystniej jest pominąć wydziedziczenie i wystapic o zachowek na wnuki. Wydziedziczony po ustaleniu bezskutecznosci wydziedziczenia otrzyma zachowek w wysokosci 1/ 2 należnego udzialu, natomiast nieletni otrzymuje 2/3 udziału.

Skocz do: