Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

3964 views

Jak uzyskać orzeczenie nieważności małżeństwa kościelnego

07-10-2016, 02:06 AM
Jak uzyskać orzeczenie nieważności małżeństwa kościelnego
Zwracam się z gorącą prośbą o jakąś poradę od osób które może wiedzą jak zacząć załatwiać sprawę o orzeczenie nieważności małżeństwa Kościelnego. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakie dokumenty powinnam zacząć składać i w jakiej instytucji. Ile czasu trwa załatwienie takiej sprawy? Mam od 1,5 roku orzeczony rozwód cywilny. Małżeństwem byliśmy niepelny rok, nie mamy dzieci. Czy mam jakąś szanse na otrzymanie takiego orzeczenia. Będę wdzięczna również za podanie jakiegoś kontaktu do kogoś kto zajmuje się takimi sprawami. Z góry dziękuję za wszystkie informacje.
07-10-2016, 03:14 AM
Cvp: Jak uzyskać orzeczenie nieważności małżeństwa kościelnego
http://sprawy-rozwodowe.info/jak-uzyskac...alzenstwa/ - poczytaj
07-15-2016, 10:23 PM
Czy jest tu ktoś kto sam przechodził przez taki rozwód? Interesuje mnie jak to wygląda w praktyce? Jakie są koszty całkowite ile to trwa i co zrobić aby taki rozwód kościelny trwał możliwie jak najkrócej. Czy tam jest coś takiego jak wina danego małżonka która np powoduje, że później nie można brać kolejnego ślubu w kościele?
07-15-2016, 10:37 PM
Jestem po rozwodzie kościelnym a właściwie po unieważnieniu małżeństwa bo tak to się prawidłowo nazywa. Odraz możesz iść do adwokata kościelnego bo to zupełnie inna kwestia niż zwykły rozwód. W moim przypadku unieważnienie małżeństwa było z winy męża - ja nie mam żadnych obostrzeń odnośnie ponownego ślubu kościelnego a on musi mieć zgodę bodajże biskupa o ile dobrze się orientuje
07-16-2016, 08:58 AM
W przypadku rozwodu kościelnego który tak naprawdę nazywa się unieważnienie sakramentu małżeństwa to zupełnie co innego i analizie podlegają inne kwestie niż w sądzie cywilnym. Więc otrzymanie rozwodu w sądzie wcale nie przesądza o możliwości otrzymania rozwodu kościelnego. Jeśli stwierdzają nieważność to uznają, że małżeństwo nigdy nie istniało. Teraz rozwody kościelne są na topie - wielu też jest psełdo prawników którzy niby to robią te sprawy bez uprawnień - należy uważać.
07-17-2016, 09:04 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-18-2016 06:58 AM przez Run123.)
Przede wszystkim należy się przygotować na to, że taka sprawa potrwa. Najczęściej około 2 lat, choć bywa krócej lub dłużej, zależy to od wielu czynników. W przypadku takiej sprawy można stwierdzić nieważność małżeństwa co oznacza, że małżeństwo jest nieważne od samego początku z powodu niedopełnienia koniecznych warunków albo wystąpienia przeszkody zrywającej lub o unieważnieniu takiego małżeństwa z dwóch powodów. Przywilej Piotrowy umożliwia rozwiązanie małżeństwa nieskonsumowanego, drugi, Przywilej Pawłowy jest dla osoby ochrzczonej, która zawarła związek małżeński z osobą nieochrzczoną, czyli osobą innego wyznania bądź bezwyznaniową, która to osoba czynem i słowem zagraża wierze tej ochrzczonej. Zaistnienie rozwodu cywilnego ze względu na nie dogadywanie się między małżonkami, zdradę, przemoc nie są przesłankami do unieważnienia bądź stwierdzenia nieważności małżeństwa kościelnego i nie mają w ty, przypadku znaczenia. Jedyną instytucją dopuszczalną w świetle prawa kanonicznego w takich przypadkach jest separacja
07-18-2016, 07:01 AM
Wszystko fajnie a polecicie jakiegoś adwokata kościelnego z Warszawy który profesjonalnie ogarnie sprawę od początku do końca?
07-18-2016, 08:15 PM
Najlepiej poszukaj takiego adwokata który ma i zwykłą kancelarię adwokacką i dodatkowo jeszcze ma uprawnienia adwokata kościelnego. Na tym rynku niestety jest dużo ludzi z przypadku co więcej jest sporo którzy robią rozwody kościelne a nie mają stosownych uprawnień
07-30-2016, 07:19 AM
http://www.kancelaria-prawa-kanonicznego.pl - osobiście polecam adw. Sosnowskiego i do sprawy rozwodowej normalnej i do kościelnych

Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki

Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017MyBB Group.

theme by Saglam Kafa