Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

10216 views

Jakie dowody zgromadzić aby wygrać sprawę o rozwód?

07-13-2016,
Jakie dowody zgromadzić aby wygrać sprawę o rozwód?
Cześć, czy możecie mi napisać jakie dowody są istotne przed sądem przy sprawie o rozwód z orzekaniem o winie męża aby sąd uznał jego winę. Czy zeznania świadków którzy opiszą, że robił awantury po pijaku jak wracał od kolegów wystarczą czy potrzeba coś jeszcze?
07-13-2016,
Cvp: Jakie dowody zgromadzić aby wygrać sprawę o rozwód?
Przydały by się dowody świadczące o przemocy w rodzinie, notatki policyjne - niebieska karta, świadkowie awantur np: sąsiedzi, ewentualne dowody np świadczące o braku wierności męża też są przez sąd brane pod uwagę
07-13-2016,
RE: Jakie dowody zgromadzić aby wygrać sprawę o rozwód?
(07-13-2016 )Alexa napisał(a):  Cześć, czy możecie mi napisać jakie dowody są istotne przed sądem przy sprawie o rozwód z orzekaniem o winie męża aby sąd uznał jego winę. Czy zeznania świadków którzy opiszą, że robił awantury po pijaku jak wracał od kolegów wystarczą czy potrzeba coś jeszcze?

Ale to jak masz te dowody czy dopiero będziesz zbierać aby małżonka w sądzie rozłożyć Big Grin
07-13-2016,
A czy jest sens bawić się w rozwód z orzeczeniem o winie jeśli nie mam namacalnych dowodów zdrady. Słyszałem rozmowy, widziałem sms ale nie mam nic do przedstawienia w sądzie. Żona już chyba wie, że ja czegoś się domyślam więc raczej dowodów żadnych nie zdobędę a żadna jej koleżanka nie będzie zeznawała w sądzie korzystnie dla mnie??
07-14-2016,
Nie mam jeszcze żadnych dowodów, chciałam ratować małżeństwo. Myślałam że się zmieni. Agresywny był tylko po alkoholu setki razy mi obiecywał że przestanie pić, wychodzić ciągle do kolegów robić w nocy awantury kiedy ja mam na 7 do pracy. Ostatnio jednak wyzywał moich rodziców oraz siostre. przestał wracać na noc do domu. Nie wiem z kim się zadaje gdzie jest. Podnosi rękę na dzieci.
07-14-2016,
Jeśli masz taką sytuację to forum to naprawdę nie miejsce gdzie powinnaś szukać pomocy - GDY MĄŻ PODNOSI RĘKĘ NA CIEBIE I CO GORSZE NA DZIECI to nie ma na co czekać - jeśli nie jesteś w stanie rozwiązać problemu sama, ruszyć do przodu to poradź się psychologa to też jest dla ludzi i wcale nie oznacza słabości. Gdy już psychicznie będziesz gotowa idź do adwokata - nie tylko z rozwodem ale być może ze sprawą karną przeciwko oprawcy. Ratuj siebie ale co ważniejsze ratuj dzieci.
07-15-2016,
Bez dowodów do sądu nie ma co iść. Jeśli dowodów nie ma a sytuacje w których można dowody zdobyć się pojawiają to lepiej zacinać zęby i takie dowody zdobyć. W sądzie bardzo wiele czynników ma znaczenie - dowody to jednak podstawa. Jeśli strony będą walczyły to jest to walka na dowody. Dobry adwokat jest też potrzebny bo dowody trzeba umiejętnie i odpowiednio zaprezentować
07-16-2016,
Wzywaj policję, załóż mu niebieską kartę, dokumentuj awantury dyktafonem, jeśli będzie przemoc obdukcja i sprawa karna. Albo idziesz na całość albo godzisz się na dalszy zły swój los i twoich dzieci. nie ma pół środków, z alkoholikiem nie pożyjesz a co z tego, że przez miesiąc będzie dobry jak po miesiącu znów będziesz miała piekło. Raz można dać szansę a poźniej szkoda życia. Adwokat - pozew - sprawa sądowa - wolność spokój! Warto!
10-29-2019,
(07-16-2016 )isla napisał(a):  Wzywaj policję, załóż mu niebieską kartę, dokumentuj awantury dyktafonem, jeśli będzie przemoc obdukcja i sprawa karna. Albo idziesz na całość albo godzisz się na dalszy zły swój los i twoich dzieci. nie ma pół środków, z alkoholikiem nie pożyjesz a co z tego, że przez miesiąc będzie dobry jak po miesiącu znów będziesz miała piekło. Raz można dać szansę a poźniej szkoda życia. Adwokat - pozew - sprawa sądowa - wolność spokój! Warto!

Oczywiście, że nie warto. Każdy rozwód to trauma. W pierwszej kolejności staraj się ratować małżeństwo. Natomiast jeśli jest zagrożenie dla ciebie lub dzieci to uciekaj

Skocz do: