Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

3819 views

Jazda po pijanemu, jak się obronić przed skazaniem ?

07-19-2015, 09:21 PM
Jazda po pijanemu, jak się obronić przed skazaniem ?
Witam Pana. Moja żona została zatrzymana za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu (0,7 promila). Wyszło wówczas na jaw, że jest uzależniona od alkoholu… Trafiła z objawami odstawiennymi na odtrucie do szpitala. Natychmiast po opuszczeniu szpitala trafiła do zamkniętego ośrodka odwykowego w Legnicy. Pal sześć prawo jazdy. Problem w tym, że żona jest nauczycielką dyplomowaną. W Karcie Nauczyciela jest zapis, że osoba skazana z wpisem do KRK traci prawo do wykonywania zawodu na 5 lat. Byłoby to tragedią dla żony, oraz nie ukrywam, dla szkoły (żona jest cenioną nauczycielką, z kilkoma fakultetami, niemal rokrocznie nagradzana nagrodą dyrektora, uwielbianą przez uczniów). Dodam, że wydarzenie miało miejsce kilka dni po śmierci jej ojca, przy której byliśmy obecni (zawał i godzinna reanimacja na naszych oczach). Jaka jest szansa na uniknięcie skazania za przestępstwo umyślne i czy fakt ujawnionej choroby alkoholowej (i jej leczenia) ma wpływ na ocenę przez sąd czynu (jako że alkoholizm zmienia u osoby chorej postrzeganie świata i ogranicza ocenę) .
09-26-2018, 11:16 PM
Cvp: Jazda po pijanemu, jak się obronić przed skazaniem ?
Przepraszam, że po takim czasie zaczepiam ale mam niemal identyczną sytuację niestety i poszukuję pomocy. Czy może mi Pan napisać z tego doświadczenia jak sprawy przebiegły?
09-26-2018, 11:26 PM
Wszystko zależy od tego ile się ma promili we krwi
09-26-2018, 11:28 PM
RE: Jazda po pijanemu, jak się obronić przed skazaniem ?
No właśnie w moim przypadku to sytuacja jest trochę problematyczna bo prawie 2 promile, nie wiem czy da się coś z tym zrobić czy warto brać adwokata czy zdać się na prokuratora i niech się sprawy dzieją
09-26-2018, 11:38 PM
O bracie z takim wynikiem to żaden adwokat nie pomoże
09-26-2018, 11:40 PM
(09-26-2018 11:38 PM)Eberbik napisał(a):  O bracie z takim wynikiem to żaden adwokat nie pomoże

Nie można tak mówić jak się nie zna okoliczności sprawy. Wszystko zależy jak działała policja i prokurator. Adwokat zawsze się przyda dla pewności aby sprawdził czy postępowanie jest prawidłowo proadzone. Tak nie mamy żadnych szans a z adwokatem zawsze jakieś szanse są, chociaż nie zawsze da się coś zrobić
09-26-2018, 11:43 PM
Każda sprawa za jazdę po pijanemu jest tak naprawdę inna więc warto aby sprawie przyjrzał się adwokat
09-27-2018, 12:02 AM
Może zapaść wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne jak się ma dobrego adwokata i przekona sąd
09-27-2018, 12:04 AM
heh no może być warunkowe umorzenie postępowania ale przy 2 promilach to jeszcze nie słyszałem o takiej sytuacji
09-27-2018, 12:11 AM
Tak, ale takie wyroki w sprawach o jazdę w stanie nietrzeźwości zdarzają się rzadko. Wszystko zależy od okoliczności danego przypadku. Prokurator zazwyczaj z takim wyrokiem się nie zgadza i od niego apeluje. Więc i sądy niechętnie takie wyroki wydają. W sytuacji warunkowego umorzenia postępowania karnego nadal można orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres do 2 lat.

Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018MyBB Group.

theme by Saglam Kafa