Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

871 views

Kancelaria prawo transportowe opinie

09-04-2018, 07:19 AM
Post: #1
Kancelaria prawo transportowe opinie
Poszukuję namiarów na dobrą kacnelarię specjalizującą się prawie transportowym do obsługi prawnej firmy transportowej działającej głownie na terenie Polski, Niemiec oraz Francji. Chodzi o kompleksową obsługę prawną dość sporej firmy transportowej w tym w szczególności zagadnienia

Pomoc prawna w sporach z kontrahentami i służbami z zagranicy - tj windykacja, odzyskiwanie należności od zagranicznych firm, kontrahentów, wszelkiego rodzaju spory mandatowe z policją i organami kontroli, obsługa prawna w sporach krajowych o wykonanie usługi transportowej - windykacja należności od kontrahentów, dochodzenie odszkodowań od kontrahentów, podwykonawców, odzyskiwanie odszkodowań w odpowiedniej wysokości od firm ubezpieczeniowych, pomoc i odwołania od kar nakładanych przez ITD, PIP a także pstępowania w sprawie wydania lub cofnięcia licencji i pozwoleń, obsługa szkód transportowych.

Jeśli możecie podać kancelarie która ma taką specjalizajcę i jest sprawdzona to bardzo proszę o namiary, koniecznie chodzi mi o to aby firma była sprawdzona bo testowaliśmy ostatnio 2 firmy z polecenia i żadna nie spełnia naszych oczekiwań.
Quote
09-22-2018, 06:59 AM
Post: #2
Cvp: Kancelaria prawo transportowe opinie
Niby jak wpiszesz w google obsługa prawna firm transportowych to firm specjalizujących się w temacie masz setki ale jak już przyjdzie co do czego to ze współpracy wynika tyle, że płacisz i praktycznie masz tyle samo jak i byś tej obsługi nie miał. Trudno bardzo zlokalizować dobrego prawnika od transportu
Quote
09-22-2018, 07:08 AM
Post: #3
Cvp: Kancelaria prawo transportowe opinie
Dlatego warto wybrać adwokata lub radcę prawnego który specjalizuje się w sprawach transportu. Firmy typu sp z o.o. które zapewniają że obsługują firmy transportowe w pełnym zakresie często albo mają za małe doświadczenie albo po prostu nie mają dobrych prawników tylko jakieś tam doświadczenie zdobyte często w pracy w dużej firmie transportowej. Ale to za mało. Tematyka jest tak szeroka, jest tyle różnych spraw często kończoncych się w sądach lub przed organami administracji, że w kluczowych momentach taka firma sobie po prostu nie poradzi. Nie ma co ryzykować tylko od razu trzeba brać adwokata który robi takie sprawy transportowe
Quote
09-22-2018, 07:23 AM
Post: #4
Cvp: Kancelaria prawo transportowe opinie
Oczywiste oczywistości. W każdym temacie zawsze najlepiej wybrać prawnika z odpowiednim wykształceniem czyli radcę prawnego albo adwokata a nie mgr prawa który stara się kogoś przekonać, że ma lepsze doświadczenie w temacie niż pozostali.

Pomijając ten fakt bardzo ważne jest, że każda kancelaria adwokacka i radcowska musi mieć odpowiednie bardzo wysokie ubezpieczenie na wypadek gdyby jednak coś zawalili w prowadzeniu waszych spraw. "Kancelarie prawne" takich ubezpieczeń przeważnie nie mają i mieć nie muszą. To bardzo istotne w sytuacjach kryzysowych.

Tak więc unikamy sp. zo.o. w skrócie jeśli już szukamy dobrej obsługi prawnej
Quote
09-22-2018, 09:06 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2019 09:12 AM przez Ulteerliusz.)
Post: #5
Cvp: Kancelaria prawo transportowe opinie
Też szukamy dobrej kancelarii do obsługi prawnej w transporcie międzynarodowym. Wstępne opcje są takie:

Kancelaria Transportowa
LEGALTRANS Sp. z o.o.
ul. Batalionu Barbara 13, 33-101 Tarnów

Transtica - prawo w transporcie
31-227 Kraków
ul. A. Vetulaniego 1A

Kancelaria Prawna Viggen
ul. Częstochowska 6
32-085 Modlnica k. Krakowa

Kancelaria adwokacka Borowski - Obsługa prawna firm transportowych
ul. gen. Władysława Sikorskiego 3H lok 104 (14 pietro) ATAL Towers.
53-659 Wrocław
sekretariat: tel. 71 7071235


Kancelaria Transportowa KOBEN Spółka z o.o.
Aleja Armii Krajowej 220
43-316 Bielsko-Biała

Kancelaria Radcy Prawnego Robert Walczak
ul. Bolka 15/50
61-605 Poznań

TRANSLawyers Widuch i Wspólnicy sp.k.
Wysoka, ul. Chabrowa 4
52-200 Wrocław 65

Słyszeliście jakieś dobre lub złe opinie o tych firmach, może ktoś współpracował albo może ktoś poleci jeszcze jakąś inna dobrą firmę do obsługi prawnej?
Quote
09-24-2018, 05:18 AM
Post: #6
Cvp: Kancelaria prawo transportowe opinie
Tak jak pisałem, odrzuciłbym sp. z o.o. i firmy i wybierała spośród adwokatów i radców prawnych
Quote


Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki


Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019MyBB Group.

theme by Saglam Kafa