Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

5182 views

Kredyt we frankach - jak pozwać bank

02-08-2017, 03:35 AM
Kredyt we frankach - jak pozwać bank
witam wszystkich,

W ostatnim czasie w mediach słyszy się coraz częściej o tym, że osoby które zaciągnęły kredyt we franku złożyły pozew przeciwko swojemu bankowi i wygrały. Kiedyś o takich wyrokach mówili raz na 3 miesiące a teraz 3 razy w miesiącu jakiś wyrok. Informacji w internecie na ten temat od osób które faktycznie złożyły pozew i wygrały jak na lekarstwo. Czy ktoś może się wypowiedzieć jak wygląda taka sprawa a może jest tu ktoś kto taką sprawę przeprowadził i wygrał. Bardzo proszę o informacje.
02-08-2017, 03:45 AM
Cvp: Kredyt we frankach - jak pozwać bank
Dobrze, że poruszyłeś ten temat. Sam badam go na własną rękę. Wszystko zaczyna się od analizy umowy kredytu i teraz tak. Idziesz do prawnika i zlecasz mu analizę umowy kredytowej ale musisz iść z tą umową do kancelarii której docelowo chcesz zlecić prowadzenie sprawy bo praktycznie żadna kancelaria która zajmuje się tymi sprawami na poważnie nie podejmie się sprawy jeśli sama nie zrobi analizy. Kwestia analizy takiej umowy to od 200 nawet tysiąca złotych. Tych najtańszych nie polecam ale z tego co zdążyłem się dowiedzieć za ok 500zł już są adwokaci co robią dobre przyzwoite analizy i nawet prowadzą tego typu sprawy. Co do kosztów sprawy to jeszcze nic Ci nie powiem bo nie dotarłem do tego etapu. Sam chętnie uzyskam odpowiedzi na pytania które zadałeś powyżej. pozdrawiam
02-08-2017, 03:56 AM
To was koledzy nieco zasmucę. Pomagam siostrze która została podobnie jak wy oszukana przez bank i wcisneli jej kredyt we frankach. adwokatów którzy robią te sprawy jest kilku ( mówię o takich z doświadczeniem) a kwoty jakie musicie przygotować to od 20tyś w górę za prowadzenie sprawy plus do tego jeszcze procent od wygranej. Czyli kwoty kosmiczne jak dla osób które ledwo co wiążą koniec z końcem po tym jak raty kredytu poszły w górę. niestety rzeczywistość nie jest kolorowa i te wygrane z bankami to wyglądają fajnie ale jak jest już wyrok a nikt nie pisze ile taka sprawa kosztuje
02-09-2017, 08:40 AM
Dewin77 co tak straszysz ludzi? Z banku jestes?
02-09-2017, 08:43 AM
A niby co się nie zgadza w mojej wypowiedzi. Masz inne zdanie lub doświadczenia to pisz
02-09-2017, 09:33 AM
Po pierwsze ceny podajesz takie aby odstraszyć ludzi - analiza umowy kredytu kosztuje 500-1000zł i na pewno warto ją zrobić. Wtedy wiesz na czym stoisz. Być może zdecydujesz się na wniesienie zawezwania do próby ugodowej co spowoduje przerwanie biegu przedawnienia a to kwestia mega istotna. Prawnik na pewno nie powie 20 tyś no chyba, że masz na myśli wszystkie instancje o ile do nich dojdzie. Tak czy siak jeśli masz perspektywe płacenia kredytu przez kolejne 10 lat pomimo iż gdyby wszytko odbyło się tak jak miało być kredyt byłby dawno spłacony to chyba się opłaca zaryzykować
02-09-2017, 09:44 AM
Mam znajomych, którzy brali takie kredyty. Ostrzegałem ich czym to pachnie i niech biorą w złotówkach.
Dawali mi do zrozumienia, że powinienem się leczyć.Teraz rwą włosy z głów. Nie mogę im nawet współczuć, gdyż trudno jest współczuć ludziom, którzy sami sobie nie chcą pomóc, a przy tym są próżni..
02-09-2017, 09:48 AM
Gdy brałem kredyt sam się zastanawiałem CHF czy PLN, wziąłem PLN bo nie mogłem przewidzieć jaki będzie kurs CHF za 10 lat i nie piszcie że nikt nie ostrzegał, bo już od dawna propagowana jest reguła "bierz kredyt w walucie w której zarabiasz", jednak cwaniacy lekceważyli ryzyko bo widzieli tylko zysk.
02-09-2017, 09:53 AM
Bank pożyczył złotówki a nie franki. Bank nie kupuje franków i rząd do niczego nie dopłaca !. Spłata jest po kursie franka dlatego, bo kredyt nazywa się " indeksowany kursem CHF" a to oznacza wyłącznie "przeliczenie".- technicznie - i jest to czysty "zysk banku.". bank wydatkował fizycznie np. 100 tysięcy zł. i przeliczył sobie, że dał gdy kurs był np. po 2 zł czyli niby dał 50 tysięcy franków. Gdy ten kredytobiorca dzisiaj chce spłacić będzie musiał oddać bankowi po 4 zł za franka czyli bank policzy 50 tysięcy franków x 4 zł = 200 tysięcy złotych !!!. Czyli bank zarabia na tej technicznej kombinacji 100 tysięcy złotych !!! a to jest czyste złodziejstwo !!! i bezprawie !!! bankowi należą się odsetki za udzielenie kredytu. A kombinacja waluty indeksowanej jest to czysta manipulacja, kombinatorstwo banków w przyzwoleniu Państwa. Rządowi jest to na rękę bo bank ma zyski bandyckie a udział NBP do rozliczenia jest korzystne. ale Sądy przyciśnięte do muru muszą wydać wyrok zgodnie z prawem i pokazać bezprawie banków. Warto walczyć!
02-09-2017, 07:00 PM
Panowie ale to nie jest temat dyskusji. Pytanie jest czy można pozwać bank i wygrać gdy ma się kredyt we frankach i najprawdopodobniej klauzule niedozwolone w umowie!! a nie dlaczego ktoś zawarł taką a nie inną umowę. Sam jestem zainteresowany tematem i czekam na merytoryczne wypowiedzi bo faktycznie w internecie wiadomości na ten temat jest sporo ale nie za wiele od osób którym faktycznie się udało

Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki

Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017MyBB Group.

theme by Saglam Kafa