Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

10259 views

Kredyt we frankach - jak pozwać bank

02-09-2017, 07:06 PM
RE: Kredyt we frankach - jak pozwać bank
Możecie coś więcej napisać o tym przedawnieniu? Co dokładnie trzeba zrobić aby móc pozwać bank i aby termin nie upłynał. Umowa zawarta w 2007 r.
02-09-2017, 07:12 PM
Cvp: Kredyt we frankach - jak pozwać bank
Być może ludzi którzy wygrali nie znajdziesz na forum ale ich wyroki wraz z dokładną analizą są już w internecie i dają nadzieję na skuteczną walkę. Samemu nic nie zrobicie. Trzeba iść do adwokata i działać. Ja sama i moi znajomi tak właśnie robimy. Na razie nasze umowy kredytu są w analizie, poźniej będziemy wiedzieli jakie są szanse i jaki koszt. Nie ma co gdybać tylko trzeba sprawdzić. Ci co zaczeli już dawno kiedy jeszcze wszyscy się bali już mają wyroki i śpią spokojnie. Co do przedawnienia to się pospiesz bo wynosi ono 10 lat!
02-10-2017, 07:19 PM
Kaczyński: "Frankowicze powinni wziąć sprawy we własne ręce i zacząć walczyć w sądach" - tak więc chyba już nikt nie ma wątpliwości co należy robić http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7...ece-i.html
04-03-2017, 03:45 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2017 03:50 AM przez Srbiusz.)
Ja działam i nie odpuszcze. Obecnie jestem już po złożeniu 3 reklamacji w banku - wiadomo nie miały one szans przynieść żadnego skutku ale dzięki odpowiedzi na takie reklamacje wyciągnąłem z banku sporo informacji które mogą mi się przydać na dalszym etapie postępowania. Teraz mam już prawnie skończony wniosek o mediacje do Rzecznika Finansowego. Tymczasem szukam też dobrej kancelarii od kredytów we frankach - mam kilka typów które postaram się opisać także w następnych postach. Pytanie do osób które się orientują - POZEW INDYWIDUALNY CZY POZEW HYBRYDOWY - zauważyłem że niektórzy prawnicy mocno cisną na tak zwaną hybrydę na forach wręcz pojawiają się ludzie którzy naganiają na te hybrydy innych - czy ktoś wszedł w taki temat i jest podczas takiego procesu. Moim zdaniem to ogromne ryzyko i gra nie warta tych kilku tysięcy oszczędności ale może się mylę? Czy ktoś doradzi? Jestem obecnie na etapie głębokich analiz i konsultacji ale chciałbym także informacje od kogoś kto może już temat przerabia. Z drugiej strony najbardziej doświadczone kancelarie od kredytów we frankach np w Warszawie mocno odradzają hybrydy i ich nie prowadzą chociaż z punktu widzenia prawnika taki pozew przynosi więcej korzyści finansowych przy mniejszej ilości pracy...
Osoby także walczące zapraszam do kontaktu i wymiany poglądów mój mail ceritas@o2.pl
04-03-2017, 05:03 AM
Mam prośbę czy możesz mi podesłać wzór reklamacji jaki wysłałeś do banku. Ja obecnie jestem jeszcze na wczesnym etapie ale szykuje sobie materiały i czytam. Niebawem właśnie chcę złożyć reklamacje. W jakim banku masz kredyt? Co do pozwdu hybrydowego to zachował bym ostrożność. Ostatnio w internecie jest wręcz wysyp ogłoszeń typu " NEGOCJUJE WARUNKI POZWU HYBRYDOWEGO z mecenasem.............. poszukuję osób do wspólnego pozwdu" mi to wygląda na naganianie ludzi przez kancelarie tak jak kiedyś było z pozwami zbiorowymi - bo czym się niby taka hybryda różni od pozwu zbiorowego. Chyba tylko nazwą jak skończyli ci co poszli w pozwy zbiorowe to chyba wszyscy wiemy
04-03-2017, 05:57 AM
Proszę dajcie namiary jakaś liste kancelarii które się specjalizują w sprawach kredytów we frankach
04-04-2017, 06:25 AM
Nawet nie wiedziałem, że ten temat budzi takie zainteresowanie. Dostałem od was kilkanaście maili w których pytacie jak wygląda kwestia poszukiwania dobrego prawnika do prowadzenia sprawy związanej z kredytem we frankach. A wygląda mniej więcej tak. Kancelarii poszukiwałem początkowo na terenie całego kraju pomimo, że docelowo sprawa będzie prowadzona w Warszawie. Chciałem się jednak zorientować jak kancelarie podchodzą do klienta, jaką mają wiedzę itd. Szybko jednak zweryfikowałem te założenia i ropocząłem poszukiwania kancelarii w pobliżu. Nie wszystko można obgadać przez telefon a wielu specjalistów z tej dziedziny bardzo niechętnie prowadzi rozmowy przez telefon, do niektórych praktycznie nie można się dodzwonić, unikają kontaktu. Początkowo budziło to moje poirytowanie ale po jakimś czasie i pod kilku rozmowach z sekretariatami czy też samymi prawnikami zrozumiałem, że nie zawsze jest to zła wola czy też niechęć do udzielania porad czy wyjaśnień za darmo przez telefon.

Sprawdzone kancelarie specjalizujące się w kredytach we frankach na dzień dzisiejszy są wręcz zawalone sprawami i zdarza się, że nawet nie podejmują rozmowy z potencjalnymi nowymi klientami bo już nie przyjmują spraw. Nie zdzwiwcie się jak będą was odsyłali na strony gdzie są zamieszczone informacje dla nowych klientów, lub też sekretarki będą broniły dostępu do adwokatów. Pare razy miałem szczęście bo udało mi się dodzwonić podczas gdy prawnik miał więcej czasu np jechał samochodem i udało mi się nieco dłużej porozmawiać ale to sporadyczne przypadki.

Wysyłanie e-maili z zapytaniami właściwie nie ma sensu odpowiadają jedynie te mniejszcze kancelarie i często odpowiedzi są zdawkowe. Kancelarie które odpowiedziały mi szybko już przy drugim kontakcie było widać, że dopiero raczkują w temacie i szukają klientów na swoje pierwsze pozwy

Przechodząc do konkretów

Kancelaria Adwokacka Mazur i Wspólnicy - bardzo duża kancelaria, czytając opinie w internecie nie spodziewałem się ciepłego przyjęcia i tak też było. Klientów traktują jak petentów to ty jesteś dla nich a nie oni dla ciebie. Podejście właściwie jak urzędnicy - oni są zajęci i jeśli chcesz aby choć zerkneli na twoją sprawę to grzecznie czekaj ale niczego nie obiecują bo takich jak Ty są setki. Nie udzielają żadnych informacji przez telefon. Bardzo złe pierwsze wrażanie.
Kancelaria Adwokacka dr. Jacek Czabański - trudno się umówić, kilka podejść do samej rozmowy. Sama rozmowa konkretna na tyle, że warto zastanowić się nad spotkaniem
Kancelaria Adwokacka Maciej Zaborowski - bardzo dobra rozmowa, bardzo dobre podejście do klienta, niestety nie przyjmuje obecnie kolejnych spraw
Kancelaria Adwokacka Jacek Sosnowski - duże problemy z dodzwonieniem się. Mecenas jednak udostępnia bez problemu swój nr telefonu, rozmowa konkretna, przekazuje dużo ciekawych informacji, odsyła do swoich wpisów w internecie - problem z teminami - spotkanie umówione po 2 tyg od kontaktu. Pierwsze wrażenia bardzo dobre - chyba najlepsze dotychczas
Kancelaria Adwokacka Barbara Garlacz - raczej słabo, oni mają swoje warunki - niczego się nie dowiesz na początku a już na pewno niczego za darmo. Może czegoś się dowiesz jak zapłacisz ale też nic nie gwarantują bo nie mają za bardzo czasu na takie rozmowy
Kancelaria Adwokacka Joanna Karnioł - pozytywne wrażenia, otrzymałem informacje na wszystkie pytania jakie zadałem, nie udało się porozmawiać z żadnym adwokatem ale sekretariat jak mniemam ma podstawowe informacje na temat prowadzonych spraw - dobrze rokujący pierwszy kontakt

To chyba najważniejsze kancelarie - zdecydowałem się opisać kontakt z nimi gdyż czytając wpisy w internecie uchodzą one za najbardziej polecane. Oczywiście tych kontaktów było znacznie więcej - jedne lepsze, drugie gorsze ale żadne nie wyróżniał się ani na plus ani na minus. Jest wiele kancelarii które zaczyna, są miłe i sympatyczne w kontakcie ale ich wiedza nie jest wybitna oraz trudna do zweryfikowania. Obecnie mam najbardziej zaawansowane rozmowy z adwokatem Jackiem Sosnowskim - nie ma co ukrywać, że należy wykazać się w tych sprawach cierpliowścią.
04-04-2017, 07:03 AM
Ciekawy wpis. widzę, że wikeszość zainteresowanych wybiera tych samych prawników i odczucia też podobne. Może napisz też coś o cenach to by się przydało. Mi u Mazura krzyknęli cenę kosmos 16k za pierwszą instancję ;/
04-05-2017, 06:41 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-05-2017 06:42 AM przez AnnaWelyczko.)
Podejście niektórych prawników jest wręcz tragiczne - obecnie jestem na etapie negocjacji hybrydy z kilkoma kancelariami i to co widzę i słyszę na codzień wręcz powala. Wiem, że mają dużo pracy i wiadomo że obecnie nie ma zbyt wielu specjalistów w tym temacie - ale brać po 16k za pierwszą instancję to chyba lekka przesada. Aha jeśli chcesz widzieć to Mazur na dzień dzisiejszy nie ma ani jednego prawomocnego wyroku w tych sprawach. Garlacz zresztą też nie.
04-05-2017, 06:48 AM
Jestem świeży w temacie - też rozpoczynam walkę i chciałbym wiedzieć czy od razu trzeba iść do prawnika - słyszałem, że są jakieś reklamacje itp. Ta hybryda to przeciwko jakiemu bankowi?

Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki

Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017MyBB Group.

theme by Saglam Kafa