Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

3853 views

Kredyt we frankach pozew zbiorowy czy indywidualny?

05-22-2015, 04:43 AM
Kredyt we frankach pozew zbiorowy czy indywidualny?
Ostatnio głośno się zrobiło, że pozwy zbiorowe nie są wcale jednak takie dobre w sprawach przeciwko bankom. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie - złożył pozew indywidualny lub uczestniczy w pozwie zbiorowym i może coś napisać którą drogę lepiej wybrać?
05-22-2015, 07:10 AM
Cvp: Kredyt we frankach pozew zbiorowy czy indywidualny?
Pozew zbiorowy przy tych sprawach nie przejdzie, bo konieczna jest jednolita podstawa faktyczna i prawna. Nie wiem kto wymyślił, żeby pozywać banki zbiorowo ale zważywszy, że każdy kredytobiorcy mają bardzo różne umowy nawet w tym samym banku (bo zmieniały się regulaminy i załączniki często), podpisywali różne aneksy w różnych okresach i na dodatek każdy ma inne roszczenie co do wysokości to nierealne jest by sąd przyjął w ogóle takie pozwy. Zresztą jest już orzeczenie w takiej sprawie w sądzie w Warszawie i sąd oddalił powództwo właśnie z tych powodów. Tylko tam jeszcze w pozwie grupowym pojawili się ... przedsiębiorcy z zupełnie innymi umowami. No to po prostu nie miało żadnych szans przejść. Ale takie pozwy grupowe są oczywiście dobre dla prawnika co je prowadzi bo zbierze np. 200 osób po marne 500 zł od osoby i już 100.000 zł wpadło, a że sąd oddali. Trudno.
05-22-2015, 07:17 AM
No jak to kto wymyślił aby pozywać banki zbiorowo? Sam odpowiedziałeś sobie na to pytanie. Dla takiej kancelarii prawnej taki pozew grupowy to żyła złota. Tego typu sprawy są jak najbardziej do wygrania. Zresztą coraz częściej pojawiają się korzystne wyroki. Wystarczy dobry uczciwy adwokat specjalizujący się w tego typu sprawach i pozew indywidualny i są duże szanse na wygraną.
05-22-2015, 07:22 AM
A już chciałem dołączyć do sporu zbiorowego przeciw BZWBK.Brałem kredyt w 2008 w Kredyt Banku.i moja umowa dokładne zawiera 2 zakwestionowane przez UOKiK klauzule. Teraz jednak chyba poszukam jakiegoś prawnika do poprowadzenia sprawy indywidualnie. Czy ktoś może polecić kogoś z dobrymi opiniami kto prowadzi sprawy przeciwko bankom?
05-22-2015, 07:31 AM
Taka nasza narodowa specjalność. Najpierw kombinujemy, jak przysłowiowe kobyły pod górę, a następnie płaczemy nad rozlanym mlekiem. Polak mądry po szkodzie. Każdy z frankowiczów podpisywał informację o ryzyku i wiedział z czym to się wiąże. Chociaż mało prawdopodobne wtedy, dzisiaj całkowicie realne. Państwo zaczęło ostrzegać o ryzyku i to robiło, aż w końcu zabroniło udzielania kredytów w CHF (ograniczyło do maximum), bo Polak niestety ciągle kombinował. Dzisiaj ci co wybrali złotówki są pewnie zadowoleni, bo ja jestem. Podjęliście ryzyko kredytu w CHF? To teraz opłacajcie to ryzyko, bo nie w smak mi jest, żeby znowu Państwo obarczać kolejnym kosztem. Tak cenne w dzisiejszych czasach, a wyjątkowo rzadkie zjawisko, jak logiczne myślenie przydałoby się, kiedy podpisywana była umowa kredytowa. Równie dobrze mógłbym żądać zwrotu straty giełdowej, bo akurat kurs spółki X, którą miałem zanurkował o minus 80%. Moje słowa dla frankowiczów będą przykre, ale takie są fakty i nie interesuje mnie to, że zaraz wszyscy wyleją na mnie kubły pełne pomyj, cóż zniosę to, z faktami nie ma co dyskutować, a jak chcesz dyskutować patrz punkt -> kto podpisał umowę. P.S. nie jestem pracownikiem banku, ani żadnej instytucji finansowej, to tak dla jasności i ucięcia wszelkich spekulacji. Pozdrawiam.
06-21-2015, 09:46 PM
Pozwy zbiorowe w tego typu sprawach już padają i będą padały jeden za drugim. Wybór tego typu rozwiązania to nie wyjście z sytuacji lecz pchanie się w kolejne kłopoty i jedynie nabijanie kasy kancelarią prawnym które to proponują. Tutaj jeden adwokat konkretnie opisał temat - warto preczytać i przemyśleć jeśli kogoś interesuje pozew http://www.adwokatjsosnowski.pl/polisolo...skuteczny/ - na blogu jest temat dość często poruszany.

Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki

Polskie tłumaczenie © 2007-2016 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2016MyBB Group.

theme by Saglam Kafa