Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

1457 views

Kupno auta z wadą ukrytą

05-20-2018, 09:05 AM
Kupno auta z wadą ukrytą
W środę kupiłem samochód z komisu samochodowego. Dziś silnik połknął cały olej, wskoczył w tryb awaryjny i okazało się że jest rozczelniony inaczej mówiąc silnik = śmieć. Pytanie czy jest jakiś artykuł dotyczący zwrotu pojazdu do 14 dni lub jakis inny jeśli sprzedający zapewniał że wszystko okej?
05-20-2018, 09:39 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-2018 02:54 AM przez Frigmos.)
Cvp: Kupno auta z wadą ukrytą
Jest, ale z taką sprawą najlepiej zgłoś się do kancelarii adwokackiej albo radcowskiej zajmującej się takimi sprawami. Jest kilka takich w Polsce, jak handlarz zobaczy wezwanie od adwokata to może nie będziesz musiał iść do sądu. Jak zaczniesz robić to amatorsko to stwierdzi, że tylko straszysz i nic nie ugrasz i pewnie ostatecznie pójdziesz i tak z tym tematem do sądu.

http://www.prawnicyodmotoryzacji.pl - zobacz tu adwokaci którzy specjalizują się w tych tematach
05-20-2018, 10:24 PM
RE: Kupno auta z wadą ukrytą
Kupiłem samochód z wadą ukrytą . Po 2 tygodniach i 300 km zepsuł się silnik . Koszt remontu wyższy niż zakup używanego silnika . Sprzedawca prywatny , unika kontaktu , zablokował na swoim telefonie mój numer. Nie poczuwa się do odpowiedzialności . Jak mogę wyegzekwować swoje prawa ? Dziękuje
05-21-2018, 01:30 AM
Miałem podobny przypadek jak kupiłem samochód w AAAAUTO ale straszenie prawnikiem nic nie dało. Sprawa skończyła się dopiero w sądzie
05-21-2018, 02:59 AM
Po pierwsze proszę złożyć pisemną reklamację i określić swoje żądania (odstąpienie od umowy, zwrot kosztów naprawy czy obniżenie ceny). Jeżeli sprzedający odrzuci reklamację albo będzie unikał kontaktu to trzeba wystąpić na drogę sądową. Faktycznie najlepiej zrobić to przez dobrego adwokata od takich spraw bo zwykłe pismo na pewno nikogo nie przetraszy
05-21-2018, 08:47 AM
Ochrona z tytułu rękojmi – jeśli okres ten nie został skrócony w umowie – obowiązuje przez 2 lata. Na zgłoszenie wady mamy (w przypadku kupna samochodu od osoby fizycznej) rok od jej stwierdzenia. Terminy te nie obowiązują, jeśli sprzedawca podstępnie zataił wadę.

Drogi samochód?
05-21-2018, 08:58 AM
Sprzedający odpowiada za pojazd który sprzedał. Żaden zapis w umowie go z tego nie zwalnia. Najlepiej wysłać pismo z roszczeniem, udać się do prawnika, a potem do sądu. I przede wszystkim nie słuchać tych co twierdzą, że jak podpisał umowę to ma spadac. Kupujący nie ma obowiązku ponosić dodatkowych kosztów związanych ze spr stanu auta, ale za to sprzedający ma obowiązek przedstawić stan faktyczny pojazdu. Koniec kropka. Jeżeli zataił wadę to odpowiada z tytułu rękojmi.
05-21-2018, 11:50 PM
Musi się Pan liczyć z tym, że to długo trwa. A do czasu rozprawy auta nie można ruszać. Niech się Pan przejdzie do prawnika to nie są duże koszty, a pomoże napisać pismo i pokieruje co robić dalej. Jestem w trakcie takiej sprawy właśnie. Jak się pójdzie do dobrego adwokata to często handlarze rezygnują i oddają piniądze bo boją się spraw cywilnych. Mój znajomy tak miał - jak sam dzwonił i pisał sms to handlarz nie odbierał i smiał mu się w twarz ale jak napisał prawnik to w tydzień oddał pieniądze
05-21-2018, 11:52 PM
Ma Pan dwie opcje, albo to olać, albo walczyć o swoje. Ale jak Pan widzi nikt się nigdy do winy nie poczuwa. Bo zapis w umowie, bo kupił i pojechał, bo to, bo tamto. Prawo mówi jasno o odpowiedzialności sprzedającego. Wystarczy poczytać, ale niektórym trzeba wyroku sądu, żeby im udowodnić, że się mylą. Zresztą w internecie jest pełno wyroków sądu na korzyść kupującego i to gorszych przypadkach niz u Pana, bo tu akurat wada wyszła szybko.
05-22-2018, 09:15 AM
Ja mam pytanie, tak przy okazji. Skoro wada jest ukryta, to skąd sprzedający miał o niej wiedzieć? Nie mówię tu o takiej, którą ukrywa świadomie. Jako użytkownicy swoich aut nie musimy wiedzieć o nich wszystkiego, nie będąc mechanikami. Auta to zlepek części, które się zużywają bądź psują. Masa aut bierze olej od nowości i nawet producenci to piszą w instrukcjach. Skoro coś się zepsuło, mogło się równie dobrze zepsuć właścicielowi gdyby tego auta nie sprzedał. Ale sprzedał i zdarzyło się kupującemu. Udowodnij teraz sprzedawcy, że wiedział, że jakaś część głęboko w silniku była wysłużona i on o tym wiedział... W takim wypadku strach w ogóle sprzedawać auta. Pamiętaj, że kupujesz auto używane, w każdym momencie może się w nim coś zepsuć.

Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018MyBB Group.

theme by Saglam Kafa