Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

506 views

Obsługa prawna agencji pracy tymczasowej

02-03-2019,
Post: #1
Obsługa prawna agencji pracy tymczasowej
witajcie,

Napiszę wprost. Poszukujemy bardzo dobrego prawnika, adwokata, radcy prawnego, kancelarii adwokackiej - nie ma znaczenia najważniejsze aby miał duże doświadczenie w zakresie obsługi agencji pracy tymczasowej. Najlepiej aby był z Warszawy ewentualnie Wrocław lub Kraków.


Od kilku miesięcy prowadzimy agencje pracy tymczasowej. Przy zakładaniu oraz w pierwszym okresie działalności korzystaliśmy z pomocy radcy prawnego w zakresie wsparcia prawnego. Był to jednak radca prawny który co prawda specjalizował się w prawie pracy i pomocy pracodawcom ale z tego co obserwowaliśmy nie miał styczności z agencjami pracy tymczasowej. Tak więc wykonywał pewne czynności ale jedynie to co zasugerowaliśmy a nie dawał nic "od siebie" aby usprawnić nasz biznes. Nie mogliśmy liczyć na jego inicjatywę. Teraz po jakimś czasie wychodzą problemy związane z tym, że nie wszystko zostało dopatrzone.

Potrzebujemy przeprowadzić dokładny audyt prawny, poprawić będy, chcemy aby był to prawnik który także COŚ PODPOWIE i sam będzie wiedział co zrobić aby usprawnić naszą działaność.

Działamy głównie na terenie kraju jednak powoli wysyłamy także pracowników do Niemiec, Szwecji i Austrii i tutaj nam trzeba kogoś kto ma duże doświadczenie, jak najlepiej to zorganizować, zoptymalizować podatkowo, koniecznie taki prawnik musi znać regulacje prawne w tych krajach.

Poza tym obsługa prawna w bardziej podstawowym zakresie jak konsultacje w zakresie zatrudnienia pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców, a także optymalizacji kosztów zatrudnienia, konsultacje w zakresie prawa pracy, ustawy o zatrudnieniu pracowników tymczasowych, pomoc prawna w zakresie opracowania dokumentów dla pracowników oraz pracodawców, sprawy procesowe w sądzie z zakresu prawa administracyjnego i prawa pracy.

Czyli potrzebujemy bardzo sprawdzonego, KREATYWNEGO i doświadczonego prawnika do obsługi agencji kompleksowej…
Quote
02-03-2019,
Post: #2
Cvp: Obsługa prawna agencji pracy tymczasowej
Niestety tak to jest jak się bierze prawnika od wszystkiego i od niczego. Zawsze podkreślam, że jak się poszukuje obsługi prawnej to należy brać kancelarię która specjalizuje się w obsłudze takich firm jak nasza bo nijak ma się np obsługa prawna agencji pracy tymczasowej od obsługi prawnej firmy spedycyjnej czy transportowej - tu i tu masz obsługę prawną z zakresu prawa pracy, pracowników czy też obsługę prawną pracodawców ale to nie jest to samo. W każdej branży są pewne smaczki i kruczki które trzeba znać i stosować co przynosi duże zyski lub oszczędności dla firmy. Po tym czy dana kancelaria je zna i stosuje można odróżnić dobrą wyspecjalizowaną kancelarię od takiej która po prostu orientuje się w prawie pracy i obsługuje zasadniczo każdy rodzaj firm
Quote
02-04-2019,
Post: #3
RE: Obsługa prawna agencji pracy tymczasowej
Staraliśmy się wybrać jakaś kancelarię która ma doświadczenie w obsłudze agencji pracy ale nie jest to takie proste bo takich kancelarii praktycznie nie ma. Nawet jeśli jakaś kancelaria dobrze zna prawo pracy to nie wystarczy nawet jeśli chodzi o obsługę kontraktów krajowych a prawdziwe problemy zaczynają się teraz gdy wysyłamy pracowników do Niemiec, Austrii i Szwecji. Dlatego właśnie pytam w różnych miejscach czy ktoś może kogoś sprawdzonego polecić. To nie jest tak, że na początku nie braliśmy prawnika. Nie da się otworzyć dobrze zorganizowanej agencji pracy jeśli nie masz od początku prawnika który już od dnia założenia działaności nie poprowadzi wszystkiego dobrze prawnie, przydaje się także w podpowiedziach o optymalizacji podatkowej a i to są podstawy z którymi prawnicy bez dośwaidczenia sobie nie specjalnie radzą. Ale to wszystko już wiemy teraz potrzebujemy kogoś z doświadczeniem aby z rynkami zagranicznymi już nie było dużych niespodzianek....
Quote
02-04-2019,
Post: #4
Cvp: Obsługa prawna agencji pracy tymczasowej
Często współpracuje z agencjami pracy tymczasowej i faktycznie głównym problemem agencji ( oprócz problemów z organizacją pracowników ) jest zła obsługa prawna. Zupełnie sobie nie radzili chociażby z przetargami, postępowaniami oraz innymi kwestiami formalnymi związanymi z dostarczaniem pracowników tymczasowych dla WER Poczty Polskiej.

Niestety w chwili obecnej sobie nie przypomnę ale jest jedna dobra kancelaria która obsługuje te większe agencje pracy i są oni obeznani w temacie mocno. Postaram się sprawdzić w papierach i dam odpowiedź w tygodniu.

Mogę natomiast powiedzieć, że dobry prawnik w agencji pracy tyczasowej jest niezbędny. Nie tylko pomaga zdobyć zamówienie w przetargach ale też np skutecznie negocjuje z zamawiającym gdy ten np chce nałożyć kary. Tak więc dobrze robicie, że szukacie kogoś dobrego taka inwestycja z pewnością się zwróci.
Quote
02-05-2019,
Post: #5
RE: Obsługa prawna agencji pracy tymczasowej
(02-04-2019 )GGlamber napisał(a):  Niestety w chwili obecnej sobie nie przypomnę ale jest jedna dobra kancelaria która obsługuje te większe agencje pracy i są oni obeznani w temacie mocno. Postaram się sprawdzić w papierach i dam odpowiedź w tygodniu.

Czy udało się może ustalić która to kancelaria? Byłabym bardzo wdzięczna za informacje może być naawet w wiadomości prywatnej jeśli to problem
Quote
02-05-2019,
Post: #6
Cvp: Obsługa prawna agencji pracy tymczasowej
Ok sprawdziłem właśnie. Tu masz namiar na kancelarie Kancelaria obsługa agencji pracy tymczasowej Wysłałem info na prv
Quote
02-07-2019,
Post: #7
Cvp: Obsługa prawna agencji pracy tymczasowej
Korzystając z uprzejmości i obecności tutaj osób z branży może i mi się uda coś dowiedzieć. Nie ukrywam jesteśmy na początku drogi i dopiero zaczynamy przygodę. Chcemy założyć agencje która będzie działać w Polsce oraz w Niemczech. Mam w związku z tym trochę pytań.

1. Jak założyć szybko i bez problemów agencje pracy tymczasowej, na jakie wymogi formalne zwrócić uwagę
2. Ogólnie na co zwrócić uwagę podczas zakładania i pierwszych dni prowadzenia agencji pracy tymczasowej
3. Jak dobrze zoptymalizować podatki w przypadku agencji pracy tymczasowej
4. Czy od początku trzeba korzystać z usług prawnika przy rejestracji oraz tworzeniu dokumentacji oraz umów w agencji pracy
5. Czy po niemieckiej stronie robią jakieś problemy przedsiębiorcom z Polski oferującym pracowników tymczasowych
6. Jakieś inne rady dla początkujących, wszystko mile widziane
7. Czy w 2019 r. agencja pracy i wysyłanie pracowników do niemiec to nadal dobry biznes i da się zarobić?
8. Czy warto startować w przetargach i zamówieniach publicznych jeśli tak to jakich

wiem, że pytań jest sporo ale tak jak pisałem to dopiero początek drogi i zbieram wszelkie informacje
Quote


Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki


Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019MyBB Group.

theme by Saglam Kafa