Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

7255 views

Obsługa prawna firm w Warszawie

04-10-2014, 02:01 AM
Obsługa prawna firm w Warszawie
poszukuję namiarów na kancelarię adwokacką lub adwokata który prowadzi dobrą obsługę prawną firm w zakresie prawa cywilnego, handlowego, sporządzania umów, windykacji a także reprezentacji spółki w sporach sądowych - prosze o informacje kto w Warszawie jest godny zaufania i z kim warto współpracowac?
04-10-2014, 02:24 AM
Cvp: Obsługa prawna firm w Warszawie
Zależy jak duża ma być obsługa...?
04-11-2014, 06:48 PM
no taka jak napisałem w temacie - do tej pory wychodziło ok 30h obsługi miesięcznie + czasami miesiące, że ok 5h więcej lub mniej - głównie windykacja należności, sądzenie się z dłużnikami, sporządzanie umów, kontrola umów z deweloperami i podywkonawcami itp.
04-11-2014, 07:16 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-03-2017 05:06 AM przez Inzynier.)
Pracowałem kiedyś w dużej korporacji i zlecaliśmy obsługę prawną to negocjacje trwały prawnie 4 miesiące. Teraz w firmie 2 razy już zmienialiśmy kancelarie. Naprawdę prawie trzeba studia prawa skończyć aby tak wybrać kancelarie abyś miał korzystne warunki i raczej przy pierwszej umowie ci się to nie uda bo nie znasz jeszcze sam swoich potrzeb. SZukaj wśród polskich kancelarii, międzynarodowe molochy mają ceny x4 a obsługa niczym się nie różni nieraz jest znacznie gorsza
11-02-2014, 04:11 AM
witam, także podłącze się do pytania - poszukuje kancelarii adwokackiej lub radcowskiej - głownie obsługa bieżąca spółek, opiniowanie umów, reprezentacji spółki przed sądem itp. oraz windykacja należności - polubowna i sądowa - czy ktoś może polecić dobrą kancelarię?
08-03-2017, 05:03 AM
Chciałbym odświeżyć wątek bo jest dość stary. Prowadzę działalnosć gospodarczą w formie spółki zo.o. Dotychczas specjalnej obsługi prawnej na stałe nie miałem. Teraz pewnie się nie obejdzie.Czy warto mieć opiekę kancelarii czy lepiej zatrudnić prawnika lub dwóch na etacie? Jak to wychodzi z kosztami głównie o optymalizacje kosztów mi chodzi
08-03-2017, 05:15 AM
Wszystko zależy tak naprawdę do czego potrzebujesz prawnika i jaką umowę podpiszesz. Teraz kancelarie są bardzo elastyczne - możesz mieć ich człowieka w firmie w wyznaczone dni, możesz mieć raz w tygodniu, mogą robić u siebie, możesz wykupić pakiet godzin temat jest mocno skomplikowany i dostosowanie umowy do własnych potrzeb to kwestia do poważnego przemyślenia. Prawnik na etacie jest spoko ale... za dobrego prawnika na wyłączność zapłacisz krocie, poza tym żadne prawnik nie wie wszystkiego więc prawnik z kancelarii wyspecjalizowanej to zupełnie inna kwestia bo masz kilka głów które myślą jak rozwiązać Twój problem. Poza tym są kancelarie które obsługują wiele podmiotów i oni naprawdę mają zupełnie inne doświadczenie niż np przypadkowy radca prawny który podejmie się oczywiście także obsługi. Podsumowując jeśli zależy ci na wysokiej jakości i kreatywnych rozwiązaniach szukaj wyspecjalizowanej kancelarii. Dodam że co ciekawe podczas moich wyborów kancelarii dużo lepsze wrażenie robią kancelarie adwokacie i w praktyce też się nam sprawdzają dużo lepiej niż radcowie prawni ale to tylko moje subiektywne zdanie.
08-03-2017, 05:18 AM
Roześlij zapytanie mailowe do kilku kancelarii i porównaj oferty. Pamiętaj tylko, że jak wszędzie niska cena, wręcz zbyt niska powinna być sygnałem ostrzegawczym.
08-03-2017, 05:33 AM
Nie polecam wyboru kancelarii na podstawie ofert mailowych. Takie zapytanie to nawet dość trudna sprawa, trzeba dokładnie sobie w firmie policzyć co i kiedy potrzebujesz. Najlepiej spotkanie na żywo - jeśli nie masz doświadczenia w tych kwestiach kontakt z prawnikiem to podstawa. Po takim spotkaniu możesz dopiero rozważać ofertę
08-03-2017, 05:43 AM
Prawnik na etacie średnio się opłaca jeśli masz dobrze podpisaną umowę na obsługę prawną z kancelarią. Ale jeśli już chcesz to szukaj tylko takiego który ma duże doświadczenie w branży w której działasz. Współpraca z kancelarią jest dobra ale to też wszystko zależy od specyfikacji twojej branży. W moim przypadku jak czasami nie mam zleceń dla prawnika a czasami mam bardzo dużo to kancelaria gdzie jest kilku prawników szybko mi rozładuje problemy. Proponuję negocjować z kilkoma kancelariami i wybrać. Ja obecnie jeste w przed dniu zmiany obsługi prawnej

Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki

Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017MyBB Group.

theme by Saglam Kafa