Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

5439 views

Obsługa prawna firm w Warszawie

08-03-2017, 06:04 AM
Cvp: Obsługa prawna firm w Warszawie
Jak wybierasz kancelarie to patrz aby mieli w zespole też doradcę podatkowego
08-04-2017, 12:33 AM
U mnie w firmie mieliśmy radcę prawnego do robienia przetargów i jeszcze innych kwestii obsługi prawnej od 3 lat. Ostatnio poprosił o pomoc i o jeszcze jedną osobę do działu bo się nie wyrabia. Po tej akcji zmieniliśmy na kancelarię zewnętrzną. Efekt radca prawny robił coś tydzień i mówił, że pracuje bardzo cieżko wręcz robi nadgodziny. Kancelaria zewnętrzna temat ogrania w 2 dni - miesięcznie wychodzi taniej. Nawet nie chcę liczyć ile kasy poszło w błoto przez 3 lata...
08-04-2017, 12:53 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-04-2017 12:54 AM przez Viniuuuu.)
Jak się rozliczacie z tymi kancelariami? Możecie podać jakiś przykładowy cennik obsługi prawnej? Co za ile itp.
08-04-2017, 07:15 AM
Z doradcą podatkowym to faktycznie prawda ale kancelarie jak podpisujesz umowę i chcesz mieć jeszcze do dyspozycji doradcę podatkowego podnoszą stawki. No chyba, że masz tak szeroką umowę, że dostajesz go w gratisie.

Co do samego cennika to nie ma czegoś takiego - zasadniczo każdą umowę przychodziło negocjować ale masz różne formy rozliczeń i do tego mogą być to formy mieszane. Najbardziej w skrócie jest tak:

Ryczałt – Klient płaci miesięczny ryczałt na ustalonym przez strony poziomie. Nie stosuje się limitu godzinowego. W szczególności, jest on korzystny dla przedsiębiorców, gdyż brak jest limitu powierzonych spraw i nie uiszcza się honorarium adwokackiego za każdą sprawę z osobna. W tym wariancie, zapewniam gotowość do świadczenia pomocy prawnej. Klient ma zatem możliwość kontaktu ze mną w każdej bieżącej sprawie, choćby telefonicznego i nie płaci oddzielnie za porady prawne - korzystne przy dużym zapotrzebowaniu na obsługę prawną.

Rozliczenia godzinowe – przy tym sposobie rozliczania, klient ponosi koszty związane z rzeczywistym czasem poświęconym na realizację zleconego zadania. Jest to system korzystny przy okazyjnym korzystaniu z usług adwokackich.

Rozliczenie mieszane (ryczałt z limitem godzin) – w tym systemie strony ustalają z góry wysokość miesięcznego ryczałtu za określoną liczbę godzin pracy adwokata. Po wyczerpaniu limitu godzin, naliczana jest stawka godzinowa jak w powyższym wariancie. System korzystny dla Klientów, którzy pragną obniżyć koszt ryczałtu w miesiącach mniejszego zapotrzebowania na usługi prawne, a wykorzystać w zwiększonym zakresie, wtedy, gdy jest to niezbędne.

Dodatek „success fee” – czyli premia od sukcesu. Wynagrodzenie składała się z dwóch elementów: wynagrodzenie za prowadzenie sprawy oraz wynagrodzenie w wysokości z góry ustalonego procentu od wartości sprawy w przypadku jej wygrania lub zakończenia w inny sposób, np. korzystną dla Klienta ugodą. Taka umowa pozwala obniżyć koszty wynagrodzenia zasadniczego płaconego na początku

System jednostkowy (rozliczenie za każdą podjętą czynność) – wysokość wynagrodzenia zależy o ilości pism złożonych w sprawie oraz wyznaczonych rozpraw bądź spotkań z przeciwnikiem sporu

Takie systemy proponują kancelarie, na ich podstawie ustalony jest cennik a właściwie cena w umowie. Jeśli dobrze przemyślisz temat i to policzysz to wychodzi korzystnie. W razie czego zapraszam do mnie na prv postaram się doradzić na podstawie moich dotychczasowych doświadczeń
08-07-2017, 11:49 PM
Kolego widzę, że masz w temacie kancelarii do obsługi prawnej duże doświadczenie a ja mam obecnie z tym duży problem. W mojej firmie na obecnym etapie chcemy całkowicie zlecić outsourcing obsługi prawnej na zewnętrzną kancelarię. Prowadzimy działalność w formie sp z o.o., ok 60 pracowników, branża obróbka metalu, transport czy mógłbyś podać namiar na naprawdę dobrą kancelarie. W tym roku korzystaliśmy już z usług 2 podmiotów które niby to polecane były itd ale to był dramat - potrzebuje teraz już pewną kancelarie na 100%
08-08-2017, 09:02 AM
wiesz mogę ci na prv opisać moje subiektywne wrażenia, przerabiałem tych firm kilka wiec mogę ci dokładnie powiedzieć czym się kierować i na co uważać no i jak do tego podejść aby zrobić "optymalizację kosztów" nie mniej jednak nie chciałbym sugerować konkretnej kancelarii bo to co pasuje w mojej firmie ( branża deweloperska ) może nie pasować komuś innemu
08-08-2017, 10:40 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-08-2017 10:41 PM przez Grzesoiwy.)
Kolego podaj konkretne namiary czytam to niby te opinie o polecanych kancelariach do obsługi prawnej. Miałem wczoraj nawet rozmowę z jedną z większych w Warszawie ale jak zobaczyłem stawki za miesięczną obsługę prawną to zbladłem. Zlituj się bo szef mnie na wakacje nie puści jak umowy nie podpiszę Sad p.s branża przemysł meblowy produkcja, skepy
08-08-2017, 10:57 PM
Ja się zastanawiam tylko nad tym czy taka firma zewnętrzna to będzie w stanie tak samo przyłożyć się do świadczenia obsługi prawnej jak np radca prawny którego mamy zasadniczo na miejscu cały czas, do którego może podejść każdy pracownik na bierząco i skonsultować problemy, rozwiązania, zaopiniować umowę doradzić itp. Jakie są wasze doświaczenia w tych kwestiach
08-08-2017, 11:11 PM
RE: Obsługa prawna firm w Warszawie
(08-08-2017 10:57 PM)Hołek napisał(a):  Ja się zastanawiam tylko nad tym czy taka firma zewnętrzna to będzie w stanie tak samo przyłożyć się do świadczenia obsługi prawnej jak np radca prawny którego mamy zasadniczo na miejscu cały czas, do którego może podejść każdy pracownik na bierząco i skonsultować problemy, rozwiązania, zaopiniować umowę doradzić itp. Jakie są wasze doświaczenia w tych kwestiach

Koledzy wszystko zależy jakie macie potrzeby w firmie. Odpowiadając na wasze pytanie obcenie korzystamy z obsługi prawnej kancelarii adwokackiej SOSNOWSKILEGAL i jesteśmy bardzo zadowoleni. Zresztą nie tylko my ale także znajoma firma która nam poleciła tą firmę. Mają oni bardzo fajnie rozwiązaną komunikację z firmą którą obsługują bo nad każdym projektem jest koordynator który nadzoruje dany projekt przekazany przez nas i rozdziela pracę wg swojego uznania tak aby została wykonana możliwie najszybciej. Jest też kilka innych aspektów organizacyjnych dzięki którym zapewniają obsługa sprawnie na naprawdę wysokim poziomie.

Tak więc taka osoba która wam nadzoruje projekt przygotowuje raporty to super ułatwienie. W przypadku osoby a nawet kilku osob zatrudnionych w firmie nadzór nad ich pracą a nawet sama organizacja działu była znacznie droższa niż rozwiązania z których teraz korzystamy i z perspektywy czasu mogę powiedzieć smialo, że to rozwiązanie było gorsze ponieważ dużo czasu szło także na nadzór nad tymi pracami ich podział itd.

Kolejna uwaga gdy szukacie obsługi prawnej celujcie w kancelarie średniej wielkości - bardzo duże kancelarie to duże stawki oraz słaba koncentracja na specyficje działalności klienta, małe natomiast często słabe moce przerobowe.
08-08-2017, 11:17 PM
RE: Obsługa prawna firm w Warszawie
Dzięki za wszystkie porady. to jest ta kancelaria co obsługuje twoją firmę? http://www.sosnowskilegal.pl ?

Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki

Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017MyBB Group.

theme by Saglam Kafa