Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

541 views

Odszkodowanie od szpitala / lekarza błąd lekarski

04-04-2019,
Odszkodowanie od szpitala / lekarza błąd lekarski
W lutym tego roku rodziłam w szpitalu w Katowicach. Lekarz który był przy porodzie źle przeprowadził zabieg czyszczenia macicy. Zostawił mi spory fragment łożyska. Kilka dni po wyjściu ze szpitala dostałam krwotoku, straciłam bardzo dużo krwi. Uratowali mnie lekarze w innym szpitalu. Ten błąd lekarza odbił się bardzo źle na moim zdrowiu fizycznym oraz psychicznym. Mam całą dokumentację medyczną, która potwierdza błąd lekarski. Zastanawiam się czy warto walczyć o odszkodowanie od szpitala. Wiem, że to są bardzo trudne sprawy, które ciągną się latami w sądzie. Czy mógłby mi ktoś doradzić czy warto podejmować tak radykalne kroki?? Czy jest to sprawa do wygrania?? Jaka kwota odszkodowania jest możliwa do wygrania?? Jakiego prawnika do tej sprawy brać? Może ktoś był w podobnej sytuacji i może coś doradzić lub wypowiedzieć się na temat walki z służbą zdrowia.. Będę wdzięczna za wszelkie rady i opinie.
04-04-2019,
Cvp: Odszkodowanie od szpitala / lekarza błąd lekarski
Wszystko zależy od tego, czy rzeczywiście lekarz dopuścił się błędu. Bez znajomości dokumentacji medycznej nie sposób udzielić porady, czy warto walczyć. Ale jeżeli błąd zaistniał to zawsze warto.
04-04-2019,
Zawsze trzeba sprawdzić. Lekarz zawsze lekarza będzie bronił więc tam raczej prawdy nie usłyszysz. Wybierz sobie dobrego prawnika który specjalizuje się tylko w tym temacie. Nie musi być z Katowic - może być nawet z drugiego końca Polski. Najważniejsze aby specjalizował się TYLKO w takich sprawach. To są super poważne i trudne sprawy. Nikt nie może się uczyć na twoim przypadku. Nie ufaj szczególnie firmom odszkodowawczym, oni mają piękne napisy na stronach ale jeśli masz możliwość to idź do radcy prawnego który ma dokładnie taką specjalizacje. Oni mają swoich zaufanych lekarzy którzy obiektywnie ocenią czy był błąd medyczny czy nie
04-04-2019,
Jeśli faktycznie błąd lekarski to warto ale to mega długi i kosztowny proces
04-04-2019,
W takiej sprawie należy wykazać związek przyczynowy pomiędzy działaniem / zaniechaniem lekarza a wynikającymi konsekwencjami dla stanu zdrowia (w ewentualnej sprawie sądowej będzie powołany biegły sądowy, który będzie badał związek przyczynowy). Wysokość możliwego do uzyskania zadośćuczynienia zależy od okolicznosci sprawy. Czy warto? Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć - każda sprawa sądowa niesie za sobą większe lub mniejsze ryzyko, na które trzeba być przygotowanym. Jeżeli jednak z dokumentacji wynika związek przyczynowy to ja swoim klientom zawsze doradzam podjęcie walki bo pieniądze, które można uzyskać pozwolą w jakiś sposób zrekompensować to, co poszkodowani przeszli w ciężkich chwilach.
04-04-2019,
Z dokumentacji jednoznacznie widać, że został popełniony błąd. Przy drugim przyjęciu do szpitala, na zdjęciu usg widać pozostawione łożysko. Bardzo boję się, że jednak mimo jednoznacznej dokumentacji medycznej moja teza zostanie obalona, a ja będę musiała ponosić koszty całego procesu.
04-04-2019,
Nie znając dokumentacji nie jestem w stanie się do tego odnieść. Każda sprawa niesie za sobą ryzyko. Jednak zasadą jest, że jeżeli z dowodów wynika racja strony, to wygrywa ona proces. Dla jakiejkolwiek oceny sprawy profesjonalista musi zapoznać się z dokumentacją medyczną i okolicznościami sprawy.
04-04-2019,
Tu masz adwokata specjalizującego się tylko w błędach medycznych http://odszkodowaniazabledymedyczne.pl
04-04-2019,
A moze najpierw tematem zajęłaby się OIL - a później proces cywilny ??? Łatwiej w procesie cywilnym Brdzie dostać odszkodowanie jeżeli będzie wyrok OIL potwierdzający błąd
04-04-2019,
Ale po co jeszcze gdybać - jest namiar na dobrego adwokata od tych spraw trzeba się popytać

Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019MyBB Group.

theme by Saglam Kafa