Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

12499 views

Polisolokaty pozew - jak odzyskać środki

08-13-2018,
Cvp: Polisolokaty pozew - jak odzyskać środki
Getin bank to banda złodziei.moja rodzina 7lat walczyla po smierci mojego taty o kredyd bo kazali nam splacac mega pieniadze mimo ze kredyt byl ubezpieczony
08-14-2018,
Zwrot opłat z polisolokat jest możliwy. Najczęściej w zależności od podmiotu, w którym zawierało się umowę na polisolokatę pobrana opłata likwidacyjna była niezasadnie potrącana. Tylko właśnie trzeba iść do dobrej kancelarii albo adwokackiej albo radcowskiej
08-14-2018,
My tez zostaliśmy oszukani przez ten bank na lokacie "lukro",wplacalismy przez 4 lata .Całą kwotę ( opłatę likwidacyjną ) otrzymaliśmy z pomocą dobrego prawnika. Nie warto dopuszczać
08-14-2018,
RE: Polisolokaty pozew - jak odzyskać środki
(08-13-2018 )AnnaOlszewska napisał(a):  witajcie, widzę że temat stary ale także zostałam wrobiona w polisolokatę i chcę odzyskać środki. Czy jest tutaj któś pokrzywdzony przez Getin Bank chodzi o "Plan Regularnego Oszczędzania Zabezpiecz Przyszłość"
Potrzebuje porady!! Chce odzyskać pieniądze

Twoja sprawa to rzecz dla zawodowego adwokata i to dobrego a nie firmę z przypadku bo z nimi bywa różnie. Tego typu kontrakty zawierają wiele zapisób abuzywnych ( niedozwolonych ).
08-14-2018,
RE: Polisolokaty pozew - jak odzyskać środki
cześć, polisolokata na życie typu Skandia (obecnie Vienna Insurance Life). zawierana przez Agenta- bank -> Deutsche Bank w opcji crossel, żeby obniżyć oprocentowanie na kredycie hipotecznym. wartość polisy na dzień likwidacji w 05.07.2012 (towarzystwo samo zamknęło/okradło rachunek, gdyż nie było wpłat regularnych) to 17267,01 zł. suma wpłaconych składek 21255 zł. Czy się przedawniło czy jest możliwość walki o te środki tak naprawdę "ukradzione" na podstawie złodziejskich praktyk. Zastanawiam się czy jest coś takiego jak przedawnienie w tych sprawach, ale może właśnie NIE. proszę o radę, to spróbuję odgrzebać temat i pomóc znajomemu.
08-15-2018,
Jakaś korespondencja była prowadzona?
08-15-2018,
Skandia/Vienna doszła do porozumienia z UOKIK i takie pismo: Szanowni Państwo,uprzejmie informujemy, że Vienna Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group (Vienna Life) realizuje Porozumienie zawarte w dniu 19 grudnia 2016 r. z Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, określające zasady zmiany wysokości części Świadczenia Wykupu ustalonej w oparciu o Część Bazową Rachunku oraz wysokości opłaty likwidacyjnej w umowach ubezpieczenia na życie z UFK. Z jawną wersją Porozumienia można zapoznać się na stronie http://uokik.gov.pl.
Oferty zmiany wysokości części Świadczenia Wykupu ustalonej w oparciu o Część Bazową Rachunku albo zmiany wysokości opłaty likwidacyjnej, na zasadach określonych w Porozumieniu, będą przedstawiane Klientom, którzy począwszy od 1 grudnia 2016 r., zdecydują się na rozwiązanie umowy ubezpieczenia na życie z UFK zawartej na podstawie wzorców Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU) wskazanych w poniższej tabeli, i których umowy w dniu poprzedzającym ich rozwiązanie przewidywały mniej korzystne warunki, niż warunki określone w Porozumieniu. Vienna Life będzie przesyłać Klientom ofertę ww. zmiany listem poleconym w następujący sposób:
1. Klienci, którzy rozwiązali umowy ubezpieczenia na życie z UFK w okresie do 1 stycznia 2017 r., otrzymają ofertę zmiany wysokości Świadczenia Wykupu albo wysokości opłaty likwidacyjnej w formie aneksu do Umowy (w przypadku Klientów objętych indywidualnymi umowami ubezpieczenia) albo w formie porozumienia do Polisy (w przypadku Klientów objętych grupowymi umowami ubezpieczenia) w terminie do 31 marca 2017 r.;
2. Klienci, którzy będą rozwiązywali umowy ubezpieczenia na życie z UFK po 31 grudnia 2016 r., otrzymają ofertę zmiany wysokości Świadczenia Wykupu albo wysokości opłaty likwidacyjnej w formie aneksu do Umowy (w przypadku Klientów objętych indywidualnymi umowami ubezpieczenia) albo w formie porozumienia do Polisy (w przypadku Klientów objętych grupowymi umowami ubezpieczenia) wraz z pismem zawierającym rozliczenie takiej Umowy albo Polisy. Zmiana określona w aneksie/porozumieniu zostanie zrealizowana pod warunkiem doręczenia do Vienna Life podpisanego aneksu/ porozumienia w terminie 3 miesięcy od otrzymania oferty.
08-17-2018,
Plan Oszczednosciowy Stabilne Oszczedzanie - czy ktos sie probowal z tego lub podobnego syfu wyplatac?
Wplatalismy sie w to przy okazji kredytu hipotecznego, mamy to wpisane w umowe, plus wklad wlasny (pierwsza wieksza wplata) byl finansowany z kredytu. Teraz chcac zerwac umowe, powolujac sie na zmiany w regulaminie, bedziemy stratni ok 14K. Nie wiem jak sie za to zabrac, zatrudniac prawnika (koszt z tego co patrzylam ok 5K lub wiecej) czy da sie powolac na jakis pozew zbiorowy? Nie mam pojecia jak to ugryzc - mozna prosic o jakies porady?
08-17-2018,
Pozew zbiorowy to bardzo zła opcja, trwa długo jest nie skuteczny i ma ogólnie same wady. Warto iść do prawnika aby przenalizował umowę, jakie są dokładnie zapisy i wtedy będzie wiadomo czy warto walczyć. Kancelaria która była polecana parę postów wyżej jest bardzo dobra w w sprawach polisolokat i ma dobre stawki więc warto spróbować
08-17-2018,
Co do umowy to mamy wpisana dodatkowa kwotę 13K jako pierwsza wpłata na tą polisolokate. Wzięcie jej było dodatkowym warunkiem do kredytu. Potem pozmieniali tak warunki, że wpłacając co miesiąc 408zl nie ma żadnej gwarancji ile się wypłaci po 15 latach - dlatego chcielibyśmy zerwać ta umowę. Wyczytałam, że były jakieś wygrane myślałem, że to były pozwy zbiorowe ale chyba faktycznie były to pozwy indywidualne.

Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019MyBB Group.

theme by Saglam Kafa