Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

9330 views

Polisolokaty pozew - jak odzyskać środki

08-13-2018, 07:38 AM
Cvp: Polisolokaty pozew - jak odzyskać środki
Getin bank to banda złodziei.moja rodzina 7lat walczyla po smierci mojego taty o kredyd bo kazali nam splacac mega pieniadze mimo ze kredyt byl ubezpieczony
08-14-2018, 07:14 AM
W 2015 r. jak zakładałem ten wątek zgłosiłem się do kancelarii adw. J. Sosnowskiego http://www.sprawy-przeciwko-bankom.pl/po...e-wycofac/ - polecam bardzo skutecznie odzyskali opłaty linkwidacyjne.
08-14-2018, 07:16 AM
Zwrot opłat z polisolokat jest możliwy. Najczęściej w zależności od podmiotu, w którym zawierało się umowę na polisolokatę pobrana opłata likwidacyjna była niezasadnie potrącana. Tylko właśnie trzeba iść do dobrej kancelarii albo adwokackiej albo radcowskiej
08-14-2018, 06:19 PM
My tez zostaliśmy oszukani przez ten bank na lokacie "lukro",wplacalismy przez 4 lata .Całą kwotę ( opłatę likwidacyjną ) otrzymaliśmy z pomocą dobrego prawnika. Nie warto dopuszczać
08-14-2018, 10:24 PM
RE: Polisolokaty pozew - jak odzyskać środki
(08-13-2018 05:21 AM)AnnaOlszewska napisał(a):  witajcie, widzę że temat stary ale także zostałam wrobiona w polisolokatę i chcę odzyskać środki. Czy jest tutaj któś pokrzywdzony przez Getin Bank chodzi o "Plan Regularnego Oszczędzania Zabezpiecz Przyszłość"
Potrzebuje porady!! Chce odzyskać pieniądze

Twoja sprawa to rzecz dla zawodowego adwokata i to dobrego a nie firmę z przypadku bo z nimi bywa różnie. Tego typu kontrakty zawierają wiele zapisób abuzywnych ( niedozwolonych ).
08-14-2018, 10:40 PM
RE: Polisolokaty pozew - jak odzyskać środki
cześć, polisolokata na życie typu Skandia (obecnie Vienna Insurance Life). zawierana przez Agenta- bank -> Deutsche Bank w opcji crossel, żeby obniżyć oprocentowanie na kredycie hipotecznym. wartość polisy na dzień likwidacji w 05.07.2012 (towarzystwo samo zamknęło/okradło rachunek, gdyż nie było wpłat regularnych) to 17267,01 zł. suma wpłaconych składek 21255 zł. Czy się przedawniło czy jest możliwość walki o te środki tak naprawdę "ukradzione" na podstawie złodziejskich praktyk. Zastanawiam się czy jest coś takiego jak przedawnienie w tych sprawach, ale może właśnie NIE. proszę o radę, to spróbuję odgrzebać temat i pomóc znajomemu.
08-15-2018, 12:49 AM
Jakaś korespondencja była prowadzona?
08-15-2018, 01:27 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-15-2018 01:28 AM przez Nokianka.)
Skandia/Vienna doszła do porozumienia z UOKIK i takie pismo: Szanowni Państwo,uprzejmie informujemy, że Vienna Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Vienna Insurance Group (Vienna Life) realizuje Porozumienie zawarte w dniu 19 grudnia 2016 r. z Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, określające zasady zmiany wysokości części Świadczenia Wykupu ustalonej w oparciu o Część Bazową Rachunku oraz wysokości opłaty likwidacyjnej w umowach ubezpieczenia na życie z UFK. Z jawną wersją Porozumienia można zapoznać się na stronie http://uokik.gov.pl.
Oferty zmiany wysokości części Świadczenia Wykupu ustalonej w oparciu o Część Bazową Rachunku albo zmiany wysokości opłaty likwidacyjnej, na zasadach określonych w Porozumieniu, będą przedstawiane Klientom, którzy począwszy od 1 grudnia 2016 r., zdecydują się na rozwiązanie umowy ubezpieczenia na życie z UFK zawartej na podstawie wzorców Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU) wskazanych w poniższej tabeli, i których umowy w dniu poprzedzającym ich rozwiązanie przewidywały mniej korzystne warunki, niż warunki określone w Porozumieniu. Vienna Life będzie przesyłać Klientom ofertę ww. zmiany listem poleconym w następujący sposób:
1. Klienci, którzy rozwiązali umowy ubezpieczenia na życie z UFK w okresie do 1 stycznia 2017 r., otrzymają ofertę zmiany wysokości Świadczenia Wykupu albo wysokości opłaty likwidacyjnej w formie aneksu do Umowy (w przypadku Klientów objętych indywidualnymi umowami ubezpieczenia) albo w formie porozumienia do Polisy (w przypadku Klientów objętych grupowymi umowami ubezpieczenia) w terminie do 31 marca 2017 r.;
2. Klienci, którzy będą rozwiązywali umowy ubezpieczenia na życie z UFK po 31 grudnia 2016 r., otrzymają ofertę zmiany wysokości Świadczenia Wykupu albo wysokości opłaty likwidacyjnej w formie aneksu do Umowy (w przypadku Klientów objętych indywidualnymi umowami ubezpieczenia) albo w formie porozumienia do Polisy (w przypadku Klientów objętych grupowymi umowami ubezpieczenia) wraz z pismem zawierającym rozliczenie takiej Umowy albo Polisy. Zmiana określona w aneksie/porozumieniu zostanie zrealizowana pod warunkiem doręczenia do Vienna Life podpisanego aneksu/ porozumienia w terminie 3 miesięcy od otrzymania oferty.
08-17-2018, 06:53 AM
Plan Oszczednosciowy Stabilne Oszczedzanie - czy ktos sie probowal z tego lub podobnego syfu wyplatac?
Wplatalismy sie w to przy okazji kredytu hipotecznego, mamy to wpisane w umowe, plus wklad wlasny (pierwsza wieksza wplata) byl finansowany z kredytu. Teraz chcac zerwac umowe, powolujac sie na zmiany w regulaminie, bedziemy stratni ok 14K. Nie wiem jak sie za to zabrac, zatrudniac prawnika (koszt z tego co patrzylam ok 5K lub wiecej) czy da sie powolac na jakis pozew zbiorowy? Nie mam pojecia jak to ugryzc - mozna prosic o jakies porady?
08-17-2018, 06:58 AM
Pozew zbiorowy to bardzo zła opcja, trwa długo jest nie skuteczny i ma ogólnie same wady. Warto iść do prawnika aby przenalizował umowę, jakie są dokładnie zapisy i wtedy będzie wiadomo czy warto walczyć. Kancelaria która była polecana parę postów wyżej jest bardzo dobra w w sprawach polisolokat i ma dobre stawki więc warto spróbować

Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018MyBB Group.

theme by Saglam Kafa