Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

177 views

Pozbawienie praw rodzicielskich - ojciec alkoholik

08-14-2018, 07:02 PM
Pozbawienie praw rodzicielskich - ojciec alkoholik
Chciałbym się poradzić zanim zapadnie ostateczna decyzja, więc z góry dziękuję za wszystkie porady. Mianowicie moja sytuacja przedstawia się następująco: Jestem w drugim związku(po ślubie cywilnym). Ojciec dziecka 7-letniego syna mojej żony notorycznie nadużywa alkoholu, co było główną przyczyną rozpadu małżeństwa. Stracił prawo jazdy w kolizji, której był sprawcą. Przyznano mu kontakty z synem w pierwszą i ostatnia sobotę miesiąca. Na ostatnie "widzenie" przyjechał z bratem po syna i był po spożyciu. Kiedy zauważyła to moja żona było już za późno na dyskusję, ponieważ synek siedział w samochodzie, gotowy do odjazdu. Żona, która teraz jest w ciąży nie chcąc się kłócić, zadzwoniła na policję. Ci z miejsca ruszyli na interwencję w obawie o dobro dziecka. Jak się okazało, wydmuchal 0.67 promila. Wczoraj była u nas w domu pani kurator w związku z tym zajściem twierdząc, że sprawa automatycznie trafiła na wokande do sądu rodzinnego przy czym nie ponosimy żadnych kosztów sądowych. Moje pytanie brzmi: co możemy ugrać z korzyścią dla nas? Czy możliwe jest pozbawienie ojca wszelkich praw rodzicielskich?

Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018MyBB Group.

theme by Saglam Kafa