Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

8791 views

Rozwód bo miłość wygasła czyli zdrada i co dalej

07-12-2016, 07:46 AM
Cvp: Rozwód bo miłość wygasła czyli zdrada i co dalej
Ja tam rozwodziłem się bez adwokata. Żona chciała rozwodu z mojej winy ostatecznie udało się wywalczyć z winy wspólnej. Więc sukces bez prawnika. Wystarczy poczytać trochę w internecie i popytać, sędzia też trochę pomaga sam pyta świadków ogólnie się da. Ale gdybym miał kasę to pewnie bym wziął prawnika bo nerwy są i człowiek czasami się zawiesza i nie wie co się wkoło niego dzieje.
07-13-2016, 02:17 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-13-2016 02:19 AM przez Crocet.)
i właśnie od kilku dni ja także po 10 latach małżeństwa z czego 2 latach istnej mekki jestem oficjalnie wolny a winną za rozwód sąd obciążył moją ex żonę Smile nie było łatwo ale nie żałuję bo w końcu czuję, że moje życie otwiera się od nowa. Dziękuję za wsparcie niektórym osobom z tego forum bez Was mogłoby to się skończyć zupełnie inaczej. Kilka uwag ode mnie może przydadzą się komuś kto jest dopiero na początku tej trudnej ale uwierzcie mi (w przypadku gdy krzywdzicie siebie wzajemnie i jeszcze dzieci) opłacalnej drogi.

Pierwsza ważna i nawet kluczowa uwaga - jeśli żona Wam grozi, mówi że zniszczy Wam życie, że będzie się utrzymywała z Waszych alimentów - BIERZCIE ADWOKATA DO ROZWODU Z MIEJSCA.

To nie jest tak, ze bierzesz adwokata i sprawę masz z głowy nic robić nie musisz ale adwokat ( taki który specjalizuje się w rozwodach) zna zagrywki techniczne, różne myki o których nie macie pojęcia, całą procedurę, zna ( w sensie wie jak reagują) sędziowie na niektóre zagrywki - co należy zrobić i o co zapytać i wnioskować w danym czasie a kiedy powstrzymać się jeszcze do następnej rozprawy, czasami kiedy warto wie jak zrobić aby sprawa spadła z wokandy itp. Najważniejsze jednak i tak pozostanie na waszej głowie. Będziecie musieli odpowiednio podsuwać adwokatowi dowody, przedstawiać fakty, staniecie się też częściowo detektywami ( jeśli rozwód przez zdradę oczywiście). Sami musicie także pilnować swojej sprawy czasami podsunąć odpowiednie pytania. Musicie wiedzieć, że nikt nie zna tak waszej sprawy jak Wy!. Adwokat jest jednak nie zbędny bo taka sprawa potrafi wykończyć człowieka emocjonalnie - do tego gdy żona wyrachowana to będziecie stałym gościem na prokuraturze więc zawsze dobrze mieć pod ręką.

Sprawa z adwokatem nie jest tania ale warto - satysfakcja na koniec, że sprawiedliwość jeszcze na tym świecie istnieje jest bezcenna.

Macie kasę? i wiecie że była zdrada ale nie macie dowodow - wynajmijcie detektywa. Nagrywajcie kłótnie na dyktafon ale nie tylko kłótnie także trudne rozmowy. Bez dowodów nawet jesli zdrada jest oczywista to w sądzie może być cieżko.

Gdy żona jak moja jako cel życia widzi jedynie zniszczenie swojego męża psychicznie to dobry adwokat także Wam pomoże. Nie dajcie się jej skoncentować tylko na sprawie rozwodowej - załóżcie jej tyle spraw ile tylko jesteście w stanie - to popłaca. I tak nie macie nic do stracenia gdy żona mówi do Was tak jak do mnie - ZNISZCZĘ CI ŻYCIE - ODWRÓCĄ SIĘ OD CIEBIE ZNAJOMI I DZIECI itd. Sprawy o ukaranie za brak kontaktów z dziećmi, można też poprosić rodziców aby wystąpili do sądu o kontakty z wnukami.

Niestety dzieci będą cierpiały to nie uniknione. Pamiętajcie jednak, że walczycie ze zdradzającą żoną a nie z dziećmi. Dlatego od początku sprawy przelewajcie na konto żony pieniądze z dopiskiem, że to na dzieci. Raz, że mi wydaje się to uczciwe a dwa, że doceni to także sąd.
07-13-2016, 07:08 AM
RE: Rozwód bo miłość wygasła czyli zdrada i co dalej
(07-12-2016 05:58 AM)Blu56 napisał(a):  johnqq7 Z TEGO CO CZYTAŁEM TO CHYBA MIAŁEŚ DOBREGO ADWOKATA OD SPRAW ROZWODÓW - CZY MOŻESZ DAĆ MI NAMIAR???? jeśli ona idzie na całość to zamierzam już nawet jutro zgłosić się do najlepszego prawnika. Powiedziała, dziś ze jeszcze się tego nie spodziewam ale ona będzie żyła z moich alimentów i zabiera dzieci. Nie wiem czy ta kobieta zwariowała?? ale to juz nie istotne. PROSZĘ O NAMIAR PILNIE.
Ja jestem z Opola ale adwokata wziąłem z polecenia z Wrocławia - adw. Paweł Borowski wpisz sobie w google to Ci wyszuka. Facet specjalizuje się w rozwodach. Nie wiem skąd jesteś ale nawet jak z poza regionu to za sprawę liczy normalnie plus dopłacasz koszty dojazdu. Jeszcze zapomniałem wspomnieć, że w momencie złożenia pozwu czy też otrzymania odrazu występuj o rozdzielność majątkową. ale to jak się do niego zgłosisz i przeanalizuje dokumenty to wszystkiego się dowiesz.
07-13-2016, 08:18 AM
Jestem niespełna 1/2 po ślubie. Nie mamy dzieci, wspólnego majątku. Ja zarabiam nieźle (mam mieszkanie i samochód zakupione przed ślubem), żona to fryzjerka od początku małżeństwa na moim utrzymaniu (bez majątku kompletnie). Kilka dni temu dowiedziałem się, że mnie zdradza lub zdradziła jednorazowo ze swoim przyjacielem. Jestem zdecydowany na rozwód. Czy jeśli praktycznie nic nas nie łączy czy dobrym rozwiązaniem będzie złożenie pozwu o rozwód bez orzekania o winie. Chodzi mi o czas i o mniejszy wstyd przed rodziną i znajomymi. Ona jeszcze nic nie wie o moich planach, jestem na etapie walki z samym sobą i poszukiwania najlepszego rozwiązania. proszę o jakieś rady.
07-13-2016, 10:38 PM
Oj Panowie wszystko wina kobiet a swoich błędów nigdy nie dostrzegacie Wink

(07-13-2016 08:18 AM)Jkarl napisał(a):  Jestem niespełna 1/2 po ślubie. Nie mamy dzieci, wspólnego majątku. Ja zarabiam nieźle (mam mieszkanie i samochód zakupione przed ślubem), żona to fryzjerka od początku małżeństwa na moim utrzymaniu (bez majątku kompletnie). Kilka dni temu dowiedziałem się, że mnie zdradza lub zdradziła jednorazowo ze swoim przyjacielem. Jestem zdecydowany na rozwód. Czy jeśli praktycznie nic nas nie łączy czy dobrym rozwiązaniem będzie złożenie pozwu o rozwód bez orzekania o winie. Chodzi mi o czas i o mniejszy wstyd przed rodziną i znajomymi. Ona jeszcze nic nie wie o moich planach, jestem na etapie walki z samym sobą i poszukiwania najlepszego rozwiązania. proszę o jakieś rady.

W tym przypadku mocno bym się zastanowiła co z tym zrobić jeśli faktycznie jesteś w stanie udowodnić, że małżeństwo rozpadło się z powodu zdrady czy nie walczyć mocno o rozwód z orzeczeniem o winie żony.

Tu nie chodzi o to kto ma rację, czy aby sobie coś udowodnić tu chodzi o to ze jeśli żona jest odpowiednio wyrachowana i sprytna to zrobi tak, że będziesz ją jeszcze utrzymywał długi czas.

Powszechnie się przyjęło, że alimenty to świadczenie tylko na dzieci ale zgodnie z prawem jeśli twoja żona będzie chciała abyś ją utrzymywał to może wystąpić o alimenty na siebie.

Art. 60. § 1. KRIO Małżonek rozwiedziony, który nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia i który znajduje się w niedostatku, może żądać od drugiego małżonka rozwiedzionego dostarczania środków utrzymania w zakresie odpowiadającym usprawiedliwionym potrzebom uprawnionego oraz możliwościom zarobkowym i majątkowym zobowiązanego.

W twoim przypadku to prawdopodobne bo jak sam piszesz ona nie pracująca fryzjerka a ty dobrze sytuowany z dobrymi zarobkami.
07-21-2016, 08:55 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-21-2016 08:56 AM przez Blu56.)
Cytat:Ja jestem z Opola ale adwokata wziąłem z polecenia z Wrocławia - adw. Paweł Borowski wpisz sobie w google to Ci wyszuka. Facet specjalizuje się w rozwodach.

Dziekuję, sprawa zlecona - czekamy na dalszy rozwój wydarzeń. Psychicznie jestem dobrze nastawiony a to chyba podstawa, adwokat też wydaje się mocno konkretny i podsunął mi kilka pomysłów. Dzięki za doping będę informował jak się sprawy mają
07-22-2016, 07:03 AM
(07-13-2016 08:18 AM)Jkarl napisał(a):  Kilka dni temu dowiedziałem się, że mnie zdradza lub zdradziła jednorazowo ze swoim przyjacielem. Jestem zdecydowany na rozwód. Czy jeśli praktycznie nic nas nie łączy czy dobrym rozwiązaniem będzie złożenie pozwu o rozwód bez orzekania o winie. Chodzi mi o czas i o mniejszy wstyd przed rodziną i znajomymi. Ona jeszcze nic nie wie o moich planach, jestem na etapie walki z samym sobą i poszukiwania najlepszego rozwiązania. proszę o jakieś rady.

Nie wiem tylko nad czym się zastanawiasz? Taka scena już po ślubie i jeszcze myślisz o rozwodzie bez orzekania o winie? Teraz Ci wszystko jedno ale pomyśl co będziesz czuł jak za 2 lata ona Ci wyskoczy z alimentami. Nie dość, że Cie zdradziła to jeszcze będiesz utrzymywał. Taniej Ci wyjdzie rozwód z orzekaniem o winie to na pewno!
07-30-2016, 07:16 AM
Może taniej, może nie taniej. Do takiej walki w sądzie to trzeba mieć silną psychikę, wsparcie prawnika to jedno ale to na sali sądowej a później człowiek zostaje z tym wszystkim sam, co by było gdyby? a może tak? a może inaczej? Nie zawsze należy iść na noże. Wsparcie rodziny jest też bardzo ważne i na własnym przykładzie powiem, że aby dobrze przejść przez rozwód z orzekaniem o winie i inne perypetie to dobrze mieć już innego partnera pozwala to bardziej rozsądnie postępować.
08-03-2016, 04:13 AM
Lepiej sprawę załatwić raz a dobrze a nie aby to wszystko się wlokło za człowiekiem całe życie. Pomyśl masz nowa partnerkę a tu co miesiąc musisz rzucać kasę na ex. Nowa na pewno nie będzie na to patrzyła ze spokojem. Co innego dzieci a co innego inna kobieta. Kobiety już tak mają, że tego nie tolerują.

Mam dobrego przyjaciela. 3 lata temu mówi biorę rozwód, chcę szybko więc zgadzam się na wszystko, oddam żonie i to i tamto niech bierze wszystko ale chce mieć spokój. Ta zakombinowała, pozbierała jakieś fejkowe dowody i rozwód z jego winy. Nawet apelacji nie składał olał to. Alimenty na dzieci zgodził się tak jak chciała. Na początku wszystko fajnie ale po 2 latach już mniej. Teraz jego ex już chce alimenty też na siebie. Sceny cały czas, wieczna kłótnia o kasę.

Myślał, że będzie lepiej że będzie szybciej, bez prawnika aby nie zaogniać sprawy aby dzieci nie cierpiały a co ma teraz?
Horror z każdej strony - nie dość że ex go doi z kasy to jeszcze wyrzuty nowej partnerki. Takie sprawy lepiej zamknać raz a dobrze
Poczytajcie sobie też ten artykuł jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliowości http://piekielni.pl/73731
07-13-2017, 10:55 PM
Podajcie namiar na jakiegoś dobrego adwokata od rozwodów z Warszawy?

Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki

Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017MyBB Group.

theme by Saglam Kafa