Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

50 views

Rozwód z orzekaniem o winie z alkoholikiem

11-13-2017, 03:35 AM
Rozwód z orzekaniem o winie z alkoholikiem
Dzień dobry. Wczoraj pierwsza rozprawa. Pozwany stawił się w sądzie. Pozew złożyłam ja, z winy wyłącznej pozwanego (męża). Oczywiście alimenty oraz pozbawienie go praw do syna.
Krótko, z winy męża gdyż jest alkoholikiem, bywało że stosował wobec mnie przemoc fizyczną, a psychiczna to była norma. Oczywiście materiał dowodowy obszerny i konkretny.
Pozbawienie praw że względu na rażące zaniedbywanie dziecka, spożywanie alkoholu mając pod opieką syna (4 latka w tej chwili), nie partycypowanie w kosztach utrzymania dziecka, brak jakiegokolwiek zainteresowania oraz troski o dziecko. Do tego ogromne prawdopodobieństwo w niedługim czasie pozbawienia wolnośc (sprawa karna).
Sąd zasądził wczoraj zabezpieczenie alimentacyjne. Sprawa odroczona bo pozwany nie godzi się na rozwód z jego winy (zatem ma 14 dni na złożenie jakiś dokumentów chyba potwierdzających moją winę - jestem bardzo ciekawa ?). Oczywiście nie godzi się na pozbawienie go praw do dziecka.
Dodam iż syn uczęszcza na WWR, jest pod opieką psychologa oraz innych terapeutów.
Proszę o wasze uwagi co do tej sytuacji, celowego przeciągnięcia sprawy w czasie. Oraz czy syn będzie skierowany do OZSS jak to zazwyczaj w takich przypadkach się robi. Średnio mi by to pasowało gdyż syn nie myśli logicznie, on nie rozumie tego co się dzieje, jest nadpobudliwy, nerwowy, nie ma myślenia abstrakcyjnego, nie potrafi nawet dobrze się wyrazić i mówi głupoty...
Oczywiście o winie pozwanego i pozbawieniu go praw do syna napisałam w skrócie. Proszę o sensowne komentarze.

Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki

Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017MyBB Group.

theme by Saglam Kafa