Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

179 views

Wypowiedzenie umowy kredytowej przez bank. Co robić?

08-16-2018, 06:58 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-16-2018 06:59 PM przez Looombi.)
Wypowiedzenie umowy kredytowej przez bank. Co robić?
Witajcie. Dziś przyszło mi wypowiedzenie umowy kredytu z banku. Termin wypowiedzenia określono na 30 dni czyli do połowy września. Zalegam z niespełna 3 ratami ale, że rata to ok 2500zł to jest to dość znaczna suma. Ogólnie kredyt jest na 130.000 tys więc chyba nie muszę pisać że nie mam jak go spłacić.

Pytanie co mogę zrobić czy jest jakiś sposób aby dogadać się z bankiem? Restrukturyzacja kredytu, ewentualnie jakieś inne pomysły?

Piszę też tutaj bo sytuacja jest taka, że nie wiem czy w ogóle będę w stanie spłacić ten kredyt a słyszalem, że są prawnicy i kancelarie które pomagają w takich sytuacjach i robią oddłużanie albo pomagają walczyć z firmami windykacyjnymi. Czy coś poradzicie na ten temat?
08-16-2018, 08:13 PM
Cvp: Wypowiedzenie umowy kredytowej przez bank. Co robić?
No więc tak najlepszym rozwiązaniem aby wypowiedzenie umowy się nie uprawomocniło to zapłata całości należności przed terminem 30 dni. Całości to oznacza, że nie możesz zalegać na ten dzień nawet 100zł. Możesz ewentualnie sprawdzić w umowie w jakim przypadku bank może wypowiedzieć umowę jeśli umowę masz zawartą po maju 2011 r. czyli od chwili nowelizacji ustawy o kredycie konsumenckim bank wypowiada umowę zgodnie z warunkami określonymi właśnie w tej umowie.

Musisz więc spłacić wszystko albo umowa zostanie prawomocnie wypowiedziana i sprawa będzie miała swój dalszy ciąg w postaci windykacji, sądu, egzekucji - no i tutaj prawnik dopiero może pomóc czyli pierwszy moment w jakim idziesz do prawnika od antywindykacji to jest pozew lub nakaz zapłaty z sądu. Wcześniej możesz iść z umową aby ją przeanalizowali i powiedzieli czy ogólnie w razie czego podejmą się sprawy bo umowa to klucz do całej sprawy.

Pytanie czy umowa była ubezpieczona, kiedy została pobrana składka i czy była już wcześniej jakaś restrukturyzacja?

Ale możesz podpisać jeszcze z bankiem umowe ugody - dopiero po prawomocnym wypowiedzeniu umowy. Wtedy zamiast kierować sprawę do sądu bank będzie mógł się z tobą dogadać. Jest to jakaś alternatywa.

Skocz do:

adwokat, radca prawny, wrocław, warszawa, legnica | Kontakt | Wróć do góry | Wersja bez grafiki

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018MyBB Group.

theme by Saglam Kafa