Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

1100 views

Zmiana pozwu o rozwód

04-07-2019,
Post: #1
Zmiana pozwu o rozwód
Mam pytanie. Czy jeżeli jedno z małzonków złoży pozew rozwodowy z zaznaczeniem ze rozwud ma być bez orzekania o winie której kolwiek że stron i z zaznaczeniem że dziecko ma zostać z nią. To czy druga strona może w sądzie podczas rosprawy wnioskować o zmianę założenia wniosku rozwodowego i o stwierdzenie rozpadu związku z winy wspułmałżonka. Czy jest możliwość wcześniejszej zmiany założeń wniosku jeśli on już poszedł do sadu. Zaznaczę tylko że ma dowody na zdradę.
Quote
04-07-2019,
Post: #2
Cvp: Zmiana pozwu o rozwód
Na sali sądowej stanowisko strony mogą zmienic
Quote
04-07-2019,
Post: #3
Cvp: Zmiana pozwu o rozwód
Oczywiście że może,ale na to potrzeba świadków i ta rozprawa nie skaczy się na jednym posiedzeniu(a przynajmniej jest tak w większości przypadków). to się będzie ciągnąć,a bez orzekania o winie to. Jest kwestia kilku minut i jeśli obie strony się zgadzają jest już po sprawie.Jesli chodzi o dziecko to zostaje przy matce,jeśli chciał byś zabrać dziecko i ograniczyć lub pozbawić ja praw rodzicielskich, to musiał byś mieć twarde dowody np.(zaniedbuje dziecko,bije,nadużywa alkoholu itd). I to trzeba mieć dowody i świadków a Nie tylko słowa...Możesz w Sądzie ubiegać się o wyznaczenie terminu spotkań,np.(Na rozprawie Sąd powie że co tydzień w tych i tych dniach,od tej do tej godziny) i czy się zgadzać jak nie to ustali z Wami,możesz walczyć o to by córkę zabierać do siebie,na weekendy czy wakacje. wszystko do ustalenia w Sądzie...A alimenty też Sąd ustali,biorąc pod Uwagę Twój dochód i to ile matka wykazuje ile potrzebuje miesięcznie do utrzymania dziecka,wyróżniając każda kategorie np.(środki do higieny tyle i tyle itd itd). Wracając do pytania,w Sądzie możesz, powiedzieć że się nie zgadzasz bez orzekania o winie, ale wtedy to więcej nerwów i stresu.Zycze dobrze podjętej decyzji, pozdrawiam serdecznie
Quote
04-07-2019,
Post: #4
Cvp: Zmiana pozwu o rozwód
Sąd odstępuje od orzekania o winie stron dopiero wtedy, gdy i powód i pozwany o to zgodnie wnoszą. Przy czym proces rozwodowy z orzekaniem o winie jest rzeczą skomplikowaną, bo nawet dowody na zdradę współmałżonka nie oznaczają, że zostanie orzeczona wyłączna wina. Sąd będzie badał c a ł o ś ć materiału dowodowego i jeżeli okaże się, że związek zaczął psuć się wcześniej, a zdrada była tylko jednym z etapów jego rozpadu, a wcześniejszy rozpad zaczął się z winy obu stron, to sąd orzeknie winę obu stron.
W Polsce nie jest dopuszczalne stopniowanie winy. Nawet jeżeli jeden małżonek jest winny w 5%, a drugi 95% to nie ma znaczenia - w sentencji wyroku byłoby i tak o winie obu stron.
Quote


Skocz do: