Adwokat, Radca Prawny, Opinie, Porady Prawne

Pełna wersja: Trudna sprawa rodzinna - adwokat warszawa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam,
szukam radcy prawnego lub adwokata, dość trudna sprawa - chodzi o przemoc żony na mnie. zastanawiam się do jakiej kancelarii się zgłosić... znajomy poleca p. M. Książek, ale nie wiem, czy nie wolałbym faceta...
Radca prawny to prawnik niższej klasy niż adwokat, to komunistyczny wymysł. Poza tym radca prawny nie może występować w sprawach karnych a w sprawach rodzinnych radcowie występują dopiero od roku 2005 r., zatem brak im doświadczenia w tego typu sprawach.
Ciekawy podział Pan prezentuje: nie sądziłam, że prawników się ocenia w ten sposób. Radcy prawni nie są niższej klasy, ten zawód stworzony został właśnie po to by zajmować się nieco innymi rzeczami niż adwokatura, która jednak jest tak pazerna, że nikogo nie chce dopuścić do koryta.
Radca prawny i prawo rodzinne, ciekawe. Radcowie prawni nie mają pojęcia o tej gałęzi prawa i się nią nie zajmują. To tak jakby lekarz ogólny prowadził operacje na otwartym sercu. Radca prawny (wytwór komunizmu) jest stworzony do pisania ambitnych nakazówek.
Adwokaci wpisali się w rozwój polskiej demokracji w przeciwieństwie do radców prawnych
Poczytaj na tej stronie http://www.rozwod24.info - dowiesz się wszystkiego także jak wybrać adwokata
Osobiście uważam, że zupełnie nie ma znaczenia czy wybierzesz adwokata czy radcę prawnego, mężczyznę czy kobietę - musi to być dobry prawnik z wieloletnim doświadczeniem to jest najważniejsze. Unikamy młodych prawników bo oni nie mają jeszcze doświadczenia
Przekierowanie