Adwokat, Radca Prawny, Opinie, Porady Prawne

Pełna wersja: Jazda po pijanemu, jak się obronić przed skazaniem ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam Pana. Moja żona została zatrzymana za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu (0,7 promila). Wyszło wówczas na jaw, że jest uzależniona od alkoholu… Trafiła z objawami odstawiennymi na odtrucie do szpitala. Natychmiast po opuszczeniu szpitala trafiła do zamkniętego ośrodka odwykowego w Legnicy. Pal sześć prawo jazdy. Problem w tym, że żona jest nauczycielką dyplomowaną. W Karcie Nauczyciela jest zapis, że osoba skazana z wpisem do KRK traci prawo do wykonywania zawodu na 5 lat. Byłoby to tragedią dla żony, oraz nie ukrywam, dla szkoły (żona jest cenioną nauczycielką, z kilkoma fakultetami, niemal rokrocznie nagradzana nagrodą dyrektora, uwielbianą przez uczniów). Dodam, że wydarzenie miało miejsce kilka dni po śmierci jej ojca, przy której byliśmy obecni (zawał i godzinna reanimacja na naszych oczach). Jaka jest szansa na uniknięcie skazania za przestępstwo umyślne i czy fakt ujawnionej choroby alkoholowej (i jej leczenia) ma wpływ na ocenę przez sąd czynu (jako że alkoholizm zmienia u osoby chorej postrzeganie świata i ogranicza ocenę) .
Przepraszam, że po takim czasie zaczepiam ale mam niemal identyczną sytuację niestety i poszukuję pomocy. Czy może mi Pan napisać z tego doświadczenia jak sprawy przebiegły?
Wszystko zależy od tego ile się ma promili we krwi
No właśnie w moim przypadku to sytuacja jest trochę problematyczna bo prawie 2 promile, nie wiem czy da się coś z tym zrobić czy warto brać adwokata czy zdać się na prokuratora i niech się sprawy dzieją
O bracie z takim wynikiem to żaden adwokat nie pomoże
(09-26-2018 11:38 PM)Eberbik napisał(a): [ -> ]O bracie z takim wynikiem to żaden adwokat nie pomoże

Nie można tak mówić jak się nie zna okoliczności sprawy. Wszystko zależy jak działała policja i prokurator. Adwokat zawsze się przyda dla pewności aby sprawdził czy postępowanie jest prawidłowo proadzone. Tak nie mamy żadnych szans a z adwokatem zawsze jakieś szanse są, chociaż nie zawsze da się coś zrobić
Każda sprawa za jazdę po pijanemu jest tak naprawdę inna więc warto aby sprawie przyjrzał się adwokat
Może zapaść wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne jak się ma dobrego adwokata i przekona sąd
heh no może być warunkowe umorzenie postępowania ale przy 2 promilach to jeszcze nie słyszałem o takiej sytuacji
Tak, ale takie wyroki w sprawach o jazdę w stanie nietrzeźwości zdarzają się rzadko. Wszystko zależy od okoliczności danego przypadku. Prokurator zazwyczaj z takim wyrokiem się nie zgadza i od niego apeluje. Więc i sądy niechętnie takie wyroki wydają. W sytuacji warunkowego umorzenia postępowania karnego nadal można orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres do 2 lat.
Stron: 1 2
Przekierowanie