Adwokat, Radca Prawny, Opinie, Porady Prawne

Pełna wersja: ADWOKAT KOŚCIELNY WARSZAWA - OPINIE
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Poszukuję dobrego adwokata z Warszawy do rozwodu kościelnego czy może mnie ktoś poratować dobrymi namiarami? Chodzi mi o takiego co ma uprawnienia i zwykłego adwokata i dodatkowo jeszcze kościelnego?
Po co zakładasz kolejny osobny wątek skoro to pytanie zostało zadane w innym wątku?
Do czego jest Ci konkretnie potrzebny taki adwokat kościelny? Do sprawy czy do napisania skargi powodowej ?
Do napisania skargi oraz poprowadzenia całego procesu.
Sam możesz napisać skargę powodową. Wiesz ile kosztuje taka obsługa adwokata kościelnego? to są bardzo duże koszty. Jak przysiądziesz to w tydzień masz napisaną - informacje są gdzie nie gdzie w internecie. Nie zapomnij podać świadków i zorganizować metrykę chrztu obojga i akt ślubu .
porada prawna u takiego adwokata kościelnego nie kosztuje majątku, z tego co pamiętam to ok.300zł.(no chyba, że coś się zmieniło), a za napisanie pozwu też podobne pieniądze jak za pozew w normalnym rozwodzie. Bez adwokata i jego porad nie ma szans aby zrobić to szybko i konkretnie - będziesz się z tym męczyć latami (mam na myśli unieważnienie małżeństwa). Mi jeden adwokat zrobił i rozwód przed sądem cywilnym i przed kościelnym ale to musisz poszukać bo nie wielu zwykłych adwokatów ma uprawnienia do występowania przed sądami kościelnymi. Jak zlecałem jedno i drugie to cena była dużo lepsza.
Nie duże koszty? To jest informacja która się wyświetla jak wpiszesz w google koszty uzyskania rozwodu kościelnego czy ile kosztuje adwokat kościelny https://www.wprost.pl/207720/30-tysiecy-...-koscielny . Jeśli ktoś ma 30 tyś do wyrzucenia na adwokata to też polecam.
Sąd biskupi ma rygorystyczne wymogi formalne. Skarga napisana musi być poprawnie, gdyż ma to duży wpływ na dalszy proces. W sądzie bez adwokata kościelnego jest bardzo ciężko. W Warszawie idź do adwokata Jacka Sosnowskiego ( normalny świecki adwokat z uprawnieniami do występowania przed sądem biskupim ) czyli najlepsza opcja bo obeznany w sprawach z każdej stronny.
W zwykłym sądzie samemu jest cieżko a w biskupim jest jeszcze gorzej. Zdecydowanie polecam nie oszczędzać i raz a dobrze pozamykać sprawy. Te kwoty co w tym linku są podane to jakiś kosmos. Ja w Warszawie miałem robione unieważnienie małżeństwa kościelnego i wyszło dużo taniej. Nie wiem jak oni to liczyli.
Dlatego zależy mi na poleceniu dobrego adwokata kościelnego żeby nie chodzić po kilku i wyrzucać pieniędzy w błoto. wybacz ale nie mam zamiaru testować sobie adwokatów płacąc najpierw 200 zł za poradę każdemu i zastanawiać się komu sprawę zlecić. byłbym wdzięczny za wypowiedzi osób, które korzystały z usługi napisania skargi powodowej i mogą mi polecić konkretnego adwokata
Stron: 1 2
Przekierowanie