Adwokat, Radca Prawny, Opinie, Porady Prawne

Pełna wersja: Apelacja od wyroku rozwodowego sąd Warszawa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam Kochni, może ktoś mi doradzi , podpowie coś. Otóż, 15 wrzesień miałam czwartą sprawę rozwodową na której zapadł wyrok- rozwód z wyłącznej winy mojego męża. Radość wielka, w końcu koniec, można zacząć Żyć od nowa. Żeby mieć 100 % pewność zadzwoniłam jeszcze 26 października do Sądu, tam otrzymałam informacje, Że nie ma Apelacji. Super! Jakie było moje zdziwienie jak parę dni temu otrzymałam Pismo z Sądu, z pozwem o apelacje. Mąż nie zgadza się z wyrokiem, mało tego rząda ode mnie zwrotu kosztów sądowych z Sądu I i II instancji oraz kosztów postępowania. Czy miał ktoś podobną sytuację, czy kogoś mąż /żona odwoływał się od wyroku? jak to wygląda? będę wdzięczna za jakieś informacje.
Normalna, standardowa procedura. Nie zgadza się z wyrokiem i złożył apelację. Ma do tego prawo. Możesz odpowiedzieć na apelację lub nie. Jeżeli mąż się postara i się zaangażuje oraz wykaże uchybienia sędziom poprzedniej instancji to wyrok zostanie zmieniony. Tyle w temacie.
Dostaniesz jego apelację, odpowiedz na nią i czekajcie na termin. W warszawie przy do tych wiatrach czeka sie na apelację ponad rok czasu.
Mój były mąż również się odwołał od wyroku ponad rok czekalam na apelacje ale na apelacji nawet się nie stawił sad apelacyjny podtrzymał wyrok sądy okręgowego czyli wyrok z wyłącznej winy byłego męża. Sam sobie dołożył dodatkowych kosztów.
Czasem robią na złość, czasem zmuszają adwokata do pisania apelacji nawet jak wiedzą i prawnik mówi że to nic nie da. To normalna sprawa - takie odwolanie
Przekierowanie