Adwokat, Radca Prawny, Opinie, Porady Prawne

Pełna wersja: Odwieszony wyrok i nakaz aresztowania po kilku latach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
witam,

może ktoś doradzi co robić. Kilka dobrych lat temu miałem w Polsce drobny konflikt z prawem zostałem skazany na rok pozbawiania wolności w zawieszeniu na 2 lata za oszustwo. Od 5 lat mieszkam za granicą we Francji. Dziś przyszła do mnie policja bo podobno jestem poszukiwany. Co mam zrobić. Czy jest możliwość skontaktowania się z kimś i ustalenia co to za sprawa, czy jakiś adwokat może ustalić za co jestem poszukiwany i ewentualnie sprawdzić na policji w sądzie czy prokuraturze o co chodzi? Jest to dla mnie kompetne zaskoczenie i nie wiem co mam zrobić, czy teraz mnie deportują do kraju? Do kogo w Polsce się zwrócić aby ustalić dlaczego jestem poszukiwany?
Czy w wyroku orzekający karę pozbawienia wolności sąd orzekł jakieś dodatkowe obowiązki?
Nie wiem dokładnie ale na pewno kara była zawieszona
Ale mi chodzi np o obowiązek naprawienia szkody, jeśli to było oszustwo to pewnie musiałeś oddać $ lub naprawić szkodę tak?
Spłacałem coś tam w ratach ale później wyjechałem i chyba coś jeszcze zostało. Nikt mnie do niczego nie wzywał
No to już wiesz dlaczego jesteś poszukiwany. Nie wykonałeś obowiązku naprawienia szkody to odwieszą ci wyrok i idziesz siedzieć
Ale jak to znaczy, że mnie teraz zamkną i nie ma od tego już odwołania?
Ale ty szukaj pomocy nie na forum tylko u dobrego adwokata. Po pierwsze musisz sobie w Polsce w mieście gdzie była prowadzona sprawa wyszukać adwokata specjalistę od spraw karnych i od europejskiego nakazu aresztowania. Zrób to raczej szybko bo aby sprawy pozałatwiać w Polsce potrzebny jest czas a sprawa w sądzie francuskim też nie powinna się za szybko zakończyć bo nie będzie to korzystne dla ciebie. Adwokat powie ci co zrobić a na miejscu sam ustali dokładnie o co chodzi i poinformuje cie jakie kroki podjać
Ale to oznacza, że mam teraz spłacić naraz całe zaległe to naprawienie szkody bo inaczej idę do więzienia. PROSZĘ O NAMIAR NA JAKIEGOŚ DOBREGO ADWOKATA OD TYCH SPRAW WE WROCŁAWIU.
Stron: 1 2
Przekierowanie