Adwokat, Radca Prawny, Opinie, Porady Prawne

Pełna wersja: Poszkodowani przez fundusze Alior i BOŚ - pozew ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Poszukuję osób poszkodowanych przez cztery fundusze Fincrea TFI (Inwestycje Selektywne, Inwestycje Rolne, Vivante i Lasy Polskie), W Investments (WI) które z pomocą "renomowanych banków" – m.in. Alior Banku i BOŚ Banku zebrały kupe kasy i ją przepuściły w tym i moje pieniądze. Pytanie która kancelaria zajmuje się tym problemem dobrze bo chcę sprawę ruszyć konkretnie. Czy jest jakaś grupa na facebook, infomacji jest bardzo mało a ja większość czasu jestem daleko poza krajem i cieżko i to wszystko ogarnać. Która kancelaria w Polsce dobrze zajmuje się tego typu sprawmi. Ludzie się organizują w tym temacie?
Alior Bank chyba został pozwany przez ok 100 osób i sprawę prowadzi kancelaria Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy (DTW) no ale to pozew zbiorowy... Reszta co chciała działać bardziej dynamicznie rozproszyła się po kilku innych kancelariach adwokackich.
No to ja tu czegoś nie rozumiem, poszkodowanych jest chyba z 2 tysiace osób a pozew zbiorowy zakładają 83 osoby? A co z resztą? Do tego pozwu zbiorowego można dołączyć? Jakie są wasze opinie odnośnie działania teraz. Co robić aby odzyskać pieniądze utopione w te fundusze?
Wejście czy dołączenie w pozew zbiorowy to jest moim zdaniem najgorsza opcja. Jest tanio i fajnie bo dużo ludzi w to idzie to przecież musi być dobrze ale tak nie jest. Pozwy grupowe w sprawie np przekrętów banków na polisolokaty czy kredyty we frankach często złożone jako pierwsze bo ludzie nie wiedzieli jeszcze z czym to się je nawet dobrze jeszcze się nie rozpoczeły a ci co składali pozwy indywidualne w tych sprawach już mają wyroki prawomocne i kasę na koncie. Ogólnie pozew zbiorowy najgorsza opcja ale kancelarie nadal łapią na to klientów bo dla nich to czysty zysk a dla klientów w tym przypadku poszkodowanych tylko pozorna oszczędność. Ogólnie brak szacunku dla prawników którzy wkręcają w pozew zbiorowy ludzi z mojej strony.

Poczytaj sobie o pozwach grupowych w internecie jest wiele osób które bardzo żałuje takiego kroku a i są ostrzeżenia, że to nie jest dobra forma postepowania. https://www.rp.pl/artykul/1173506-Pozwy-...owane.html

Co więcej jak wejdziesz do takiego pozwu i nagle stwierdzisz, że to był błąd to nie możesz z niego wystąpić także to jest droga w jedną stronę.
(08-18-2018 09:17 PM)Fositch napisał(a): [ -> ]No to ja tu czegoś nie rozumiem, poszkodowanych jest chyba z 2 tysiace osób a pozew zbiorowy zakładają 83 osoby? A co z resztą? Do tego pozwu zbiorowego można dołączyć? Jakie są wasze opinie odnośnie działania teraz. Co robić aby odzyskać pieniądze utopione w te fundusze?

No część osób dała się wciągnać w pozew zbiorowy po raz kolejny co już jest chorą akcją ale to jeszcze nie jest najlepszy sposób na umoczenie swojej sytuacji bo np: Alior bank który dla przypomnienia opychał te fundusze zapewne za dobrą prowizję jak ziemniaki na tagowisku "chcąc pomóc klientom w trudnej sytuacji, wynajął na ich rzecz, na swój koszt, kancelarię prawną Matczuk, Wieczorek i Wspólnicy" czyli absolutny HIT Big Grin ciną ci kit a później wynajmują prawnika który pozwoli ci odsyskać kasę.

Gdzie to przecież Alior bank w pierwszej kolejności powinien zostać pozwany za sprzedaż tego i wprowadzanie klientów w błąd.

No ale Alior daje prawnika za darmo więc pewnie część osób poszła tam bo pomogą no i za darmo Confused.

No i 3 grupa poszła normalnie do adwokatów którzy specjalizują się w walce z funduszami a przede wszystkim w misselingu aby odzyskali ich pieniądze normalnie.

Ogólnie brak jest zorganizowanych grup oprócz pozwu grupowego czyli bez sensu. Tak więc jak chcesz działać to już teraz szukasz dobrej kancelarii która ma doświadczenie w temacie, płacisz i działasz. Niestety poszkodowani w aferze Getback potrafili się w miarę zorganizować natomiast tu jest brak organizacji oraz sensownych działań na obecnym etapie
Poważnie Alior Bank wynajął kancelarię dla kilentów których sam dymał <hahahahha> to już szczyt bezczelności Big Grin Zapewne ta kancelaria pozwie Aliora za ich własną kasę i dzięki temu szybko odzyskają utracone środki. A nie czekaj.....
Ale za co chcesz pozwać Alior Bank? i dlaczego akurat teraz?
Jak to za co może za wprowadzenie klientów w błąd i wciskanie klientom ryzykownych funduszy za wszelką cenę aby tylko zarobić. Czyli co pozostaje pozew zbiorowy czyli tak naprawdę umoczenie się w długi proces który nie wiadomo jak się skończy za parę lat albo zgłoszenie się do prawników aliora którzy nic nie pomogą. Naprawdę nikt nie składał pozwu w tej sprawie inaczej i nie działa aby odzyskać pieniądze????
Jest jeszcze opcja indywidualnie podejść do sprawy, którą po zbadaniu wszystkich opcji mocno polecam

Ja i jeszcze na pewno dość spora grupa osób poszła do kancelarii Sosnowski adwokaci i radcowie prawni.

Osób jest sporo ale postępowania prowadzone są osobno bo jest szybciej i mniej ryzykowanie niż w przypadku pozwu zbiorowego.

Co do samej kwestii to polecam się tym zainteresować osobom które jeszcze tego nie zrobiły.

W zależności od tego kto gdzie kupił jest parę opcji. W moim przypadku zakup był poprzez biuro maklerskie Alior Bank i tutaj idziemy teraz m in. z pozwem o ustalenie, że Alior bank ponosi pełną odpowiedzialność za nienależyte wykonanie umów które jego klienci zawarli z jego biurem maklerskim podczas nabycia certyfikatów. To trzeba zrobić teraz aby później byla możliwość m in dochodzenia odszkodowań
(08-22-2018 06:48 AM)Demor napisał(a): [ -> ]Jest jeszcze opcja indywidualnie podejść do sprawy, którą po zbadaniu wszystkich opcji mocno polecam

Nadal nie rozumiem na jakiej podstawie chcecie pozywać te banki i fundusze. Przecież widzieliście co podpisywaliście. żaden sąd tego nie uzna
Stron: 1 2
Przekierowanie