Adwokat, Radca Prawny, Opinie, Porady Prawne
Rozwód z osobą chorą psychicznie - Wersja do druku

+- Adwokat, Radca Prawny, Opinie, Porady Prawne (http://forumprawnik.pl)
+-- Dział: My Category (/Forum-My-Category)
+--- Dział: FORUM PRAWNIK - PORADY PRAWNE, OPINIE O ADWOKATACH I RADCACH PRAWNYCH (/Forum-FORUM-PRAWNIK-PORADY-PRAWNE-OPINIE-O-ADWOKATACH-I-RADCACH-PRAWNYCH)
+--- Wątek: Rozwód z osobą chorą psychicznie (/Thread-Rozw%C3%B3d-z-osob%C4%85-chor%C4%85-psychicznie--248)

Strony: 1 2

Rozwód z osobą chorą psychicznie - Twisty - 01-16-2018 07:20 AM

Witam Was serdecznie. Mam takie pytanie : czy ktoś z Was spotkał się bądź był w związku z osobą chorą psychicznie ( głównie chodzi o schizofrenie lub dwubiegunową ), która to długo ukrywała a wyszło przypadkiem lub w inny sposób. Chodzi mi o taki paradoks - mąż/żona pił/a alkohol ( 2-3 razy w tyg i palił marihuane w weekend np.co drugi) i alkohol oraz narkotyk tłumił chorobę ( osoba była bardzo spokojna i grzeczna) a gdy odstawił/odstawiła to okazało się, że choroba jest bardzo zaawansowana ( chory miał silne ataki skrajnych emocji, agresje słowną, chciał/a zbawiać świat, uważał/a się za Boga itp). Możecie pisać o wszelkich zaburzeniach psychicznych w związku.

Pytanie jak przeprowadzić rozwód z taką osobą która jest chora psychicznie ale nigdy się nie leczyła, normalnie żyje i pracuje ale od jakiegoś czasu nie da się z nią żyć - groźby, furie, przemoc głównie psychiczna ale także fizyczna. Dzieci boją się zostawać z nią same w domu itp.

Pytanie do którego adwokata w Warszawie iść z takim tematem w grę wchodzi także opieka nad dziećmi, podział majątku

Cvp: Rozwód z osobą chorą psychicznie - Wellson - 01-16-2018 07:31 AM

Generalnie zatajenie choroby psychicznej przez jednego małżonka wobec drugiego, jest podstawą do unieważnienia małżeństwa. Tyle przepisy...

Cvp: Rozwód z osobą chorą psychicznie - ewatysz - 01-16-2018 08:05 AM

Ale zatajenie dotyczy chyba tylko choroby zdiagnozowanej przed ślubem?

Cvp: Rozwód z osobą chorą psychicznie - STIVENS - 01-16-2018 08:16 AM

Alkohol i narkotyki nie tlumią choroby. Brak alkoholu powoduje agresje

Cvp: Rozwód z osobą chorą psychicznie - Pedro2 - 01-17-2018 12:45 AM

Alkohol nasila objawy schizofrenii , odstawienie leków-przyspiesza nawrót choroby. Mieszanie alkoholu i leków -występują objawy nieporzadane-pogorszenie stanu psychicznego,więc na pewno alkohol nie tłumił objawów tylko je nasilał.
Osoba ,która systematycznie przyjmuje lek ulegają fazie stabilizacji,chory powraca do normalnego stanu,funkcjonowania.
Mój znajomy jeszcze z czasów LO ma szczęśliwą rodzinę lecz ciągle przyjmuje lek,stroni całkowicie od alkoholu,niestety jego syn także choruje na schizofrenię,tak jak to było w przypadku jego ojca,dziadka. Dlatego tak ważne jest systematyczne przyjmowanie leków

Cvp: Rozwód z osobą chorą psychicznie - Millenamf - 01-17-2018 12:48 AM

Schizofrenia może być dziedziczna??

Cvp: Rozwód z osobą chorą psychicznie - Pedro2 - 01-17-2018 12:59 AM

Schizorenia jest chorobą wieloczynnikową, czynnik dziedziczny odgrywa rolę w zachorowaniu lecz nie jest jednyny. Mimo tego ,że uważa się iż schizofrenia nie jest dziedziczna to ryzyko zachorowania jest wieksze im bliższe jest pokrewieństwo.

Cvp: Rozwód z osobą chorą psychicznie - Weroniczka - 01-17-2018 02:22 AM

byłam zona schizofrenika ,alkohol nie tlumi tej choroby ,natomiast jesli ktos pije regularnie to brak alkoholu powoduje agresje ,odstawienie lekow nasila nawrot tej choroby.Jesli masz pytania to smialo pytaj przezylam z tym czlowiekiem 12 lat widzialam juz chyba wszystko co wiaze sie z ta choroba poniewaz moj jeszcze maz krótko po slubie uznal ze jest zdrowy i przestal brac leki.

Co do samego prawnika do takiego rozwodu to weź kogoś kto ma doświadczenie w rozwodach i rozwodził właśnie z osobami chorymi psychicznie. To ważne aby był dobrze zorientowany w temacie. Mogę Ci podpowiedzieć na prv do kogo w Warszawie się zwrócić bo sama choć jestem z Łodzi korzystałam z adwokatów w Wawie jest tam jednak z najlepszych w Polsce kancelarii specjalizujących się w rozwodach z takimi osobami chorymi psychicznie

Cvp: Rozwód z osobą chorą psychicznie - Mellisa - 01-17-2018 02:37 AM

Schizofrenia a dwubiegunówka to dwie inne choroby Wink
Co do stwierdzenia na co ta opisana chora osoba cierpi to polecałabym zasięgnąć porady lekarza,bo przy obu chorobach chory powinien dostawać leki.
Z tego co piszesz alkohol mógł być katalizatorem i spowodować chorobę a nie ją " maskować " stawiałabym na psychozy po środkach psychoaktywnych.
Moje dziecko choruje.Wszystko zależy od diagnozy i czy chory chce się leczyć.

Cvp: Rozwód z osobą chorą psychicznie - Weroniczka - 01-18-2018 07:16 AM

Zobacz jeszcze sobie ten wpis i inne na tym blogu. http://koniectoksycznych.blogspot.com.es/2014/01/borderline-rozstania-poznaj-swojego.html?m=1